Brezilya-Şili Genel Ticaret Heyetimizde Siz de Yerinizi Alın

İhracat Ailemizin Değerli Üyesi,

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İstanbul tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) organizasyonu ile Brezilya ve Şili ile olan dış ticaret hacmimizi artırmak ve firmalarımızın yeni iş birlikleri tesis etmeleri, pazar araştırması yapmaları ve yeni iş ve yatırım fırsatlarını değerlendirmeleri amacıyla, Brezilya'nın Sao Paulo ve Şili'nin Santiago şehirlerine yönelik bir fiziki ticaret heyeti düzenlenecektir.

Tarih

06 – 12 Ağustos 2023

Başvuru için

https://delegations.tim.org.tr/event/brazil-and-chile-2023

Başvuru için son tarih

30 Haziran 2023 Cuma

Sektörler

Tüm sektörlerimize açıktır.

 

 Heyete İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-              Katılım bedeli, aşağıda belirtilen paket kapsamında firma başına 2.000 USD ve aynı firmadan ikinci kişi için de ilave 1.000 USD olarak belirlenmiştir.

-              Ödemelerin, Başvuru Formu doldurulduktan sonra katılımcının belirtmiş olduğu e-posta adresine gönderilen onay mesajı içeriğindeki İTKİB banka hesabına havale yoluyla gerçekleştirilmesi mümkündür. İTKİB banka bilgileri katılımı uygun görülen firmalarımıza e-posta aracılığı ile iletilecektir.

-              Katılım bedeli ödemelerinin, başvurucu firma hesabından yapılması gerekmektedir.

-              Heyete katılım; ödeme dekontlarının Genel Sekreterliğimize (tekstil@itkib.org.tr) ulaşmasıyla kesinleşecektir.

-              Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebi ile başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.

-              Türk ihracatçılarımız ve yabancı alımcı firmalar arasındaki eşleştirme çalışması, Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra B2B firmasınca yürütülecek olup yabancı potansiyel satın alımcılar etkinliğe davet edilecektir.

-              Heyete katılım, katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilememektedir.

-              Heyete başvurduğu ve katılım bedelini ödediği halde, yabancı firma ile eşleşmesi yapılamayan katılımcı firmanın heyete katılması mümkün olmamakta ve bu durumda yatırmış olduğu katılım bedeli firmaya iade edilmektedir.

-              B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.

-              Konaklama ve ikili iş görüşmelerinin yapılacağı otel bilgisi netleştiğinde katılımcı firmalarımıza bilgi verilecektir.

-              Brezilya ve Şili'ye seyahat edecek resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

-              Mevcut regülasyonlar çerçevesince, Brezilya ve Şili'ye girişte COVID-19 aşı sertifikası veya negatif PCR testi ibraz edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır.

-              İTKİB'in, Brezilya- Şili Genel Ticaret Heyeti'ni COVID-19 salgınının seyrini göz önüne alarak iptal etme hakkı saklıdır.

 

Katılım Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:

-              Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

-              5 yıldızlı otelde 6 gece konaklama (3 gece Sao Paulo, 3 gece Santiago)

-              Heyet kapsamındaki transferler

-              İkili İş Görüşmeleri (B2B)

-              İkili iş görüşmeleri sırasında gerek duyulduğunda tercüman hizmeti

-              Seyahat Sağlık Sigortası

İletişim ve Detaylı Bilgi için:

Emre ÖZTÜRK                   emre.ozturk@itkib.org.tr

İbrahim ERKMEN             ibrahim.erkmen@itkib.org.tr

 

Heyet Taslak Programı için tıklayınız.