9 Mart 2017 - Cazibe Merkezleri Programı Bilgilendirme Semineri

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimize yapılacak yatırımlara mali destek ve teşvik sağlamak üzere Kalkınma Bankası tarafından Cazibe Merkezleri Programı ilan edilmiştir. Program ile; asgari 30 kişilik istihdam sağlayan ve asgari yatırım tutarı 2 milyon TL olan projeler desteklenmektedir.

Program ile hedef illerdeki yeni yatırım projeleri, yarım kalmış projeler, işletmeye geçememiş veya faaliyet göstermeyen tesisler, işletme sermayesi ihtiyacı olan tesisler ve yatırımını bölgeye taşıyacak tesisler desteklenmektedir.

Programda bulunan destek unsurları arasında; Danışmanlık Hizmeti Desteği, Bedelsiz Yatırım Yeri Tahsisi Desteği, Anahtar Teslim Fabrika Binası Yapım Desteği, Teşvik Desteği, Faizsiz Yatırım Kredisi Desteği, Faiz İndirimli İşletme Kredisi Desteği, Üretim Tesisi Taşıma Desteği yer almaktadır.

Üyelerimizin söz konusu Destek ve Teşvik Paketi hakkında bilgilendirilmesi amacıyla Birliğimiz tarafından 9 Mart 2017 Perşembe günü bir seminer organize edilecektir.

Seminer konuşmacıları arasında, Cazibe Merkezleri Programının yürütücüsü olan Kalkınma Bankası ile başvuruları alan Karacadağ Kalkınma Ajansı yetkilileri bulunmaktadır.

Söz konusu seminere katılım ücretsiz olup, seminere katılmak için 6 Mart 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar online kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir.

Etkinlik Tarih ve Saati: 9 Mart 2017 Perşembe günü 13.30 - 16.00 saatleri arasında

Etkinlik Yeri: Dış Ticaret Kompleksi Konferans Salonu

 

Program ve Konuşmacılar:

13.30-14.00:

Açılış Konuşmaları

14.00-14.45:

Cazibe Merkezleri Programı hakkında Bilgilendirme

Ali Cemal ÜNEN / Kalkınma Bankası Kredi Pazarlama Dairesi Başkanı

14.45-15.30:

6. Bölge Yatırım İmkanları hakkında Bilgilendirme

Yunus ÇOLAK / Karacadağ Kalkınma Ajansı, Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü

15.30-16.00:

Soru-Cevap Oturumu