Bülten Sıra No: 2023/5871

26. DEİK-Keidanren Türkiye-Japonya İş Konseyi Ortak Toplantısı Hk.

26 Eylül 2023, Salı

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından alınan bir yazıda, DEİK/Türkiye-Japonya İş Konseyi kurulduğu tarihten bugüne Japonya İş Federasyonu (Keidanren) ile düzenli olarak gerçekleştirilen Türkiye-Japonya 26. İş Konseyi Ortak Toplantısının, 10 Ekim 2023 tarihinde İzmir Hyatt Regency İstinye Park Oteli’nde düzenleneceği ifade edilmektedir.

Anılan yazıda devamla, Japonya’dan Keidanren Japonya-Türkiye Ekonomi Komitesinin Üyesi olan ve ülkemizde de büyük yatırımları bulunan Mitsubishi, Sumitomo, Sojitz, Itochu, Mitsui, Marubeni gibi firmalardan C-level Japon yöneticiler Japonya’dan gelecek olup, Türkiye’de yatırımları ve faaliyetleri bulunan Japon firmalarının üst düzey yöneticileri, Türkiye’den özel sektör temsilcileri, Japon ve Türk üst düzey diplomatik misyon ve diğer kamu temsilcilerinin katılımı beklendiği belirtilmektedir.

Taslak programın ekte iletildiği toplantı kapsamında, Türkiye ve Japonya arasındaki ticari ve yatırım ilişkileri, gelecek beklentisi, güncel durum ve yakın bir tarihte imzalanması hedeflenen Türkiye-Japonya Ekonomik Ortaklık Anlaşması gibi konular en üst düzeyde ele alınacaktır. 26.09.2023 / 22.734 2 Anılan toplantıya katılmak isteyen üyelerinizin bağlantıda yer alan kayıt formunu, 2 Ekim 2023 mesai bitimine kadar doldurmaları gerekmektedir. Toplantının Türkiye’den ve Japonya’dan üst düzey katılımcılara yönelik olması nedeniyle, etkinlikte önemli bir sponsorluk imkanı sağlandığı ifade edilmektedir.

Ek:

  1. Duyuru Görseli
  2. Taslak Program
  3. Sponsorluk Dosyası


Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.