Bülten Sıra No: 2023/5832

03-08 Aralık Moritanya-Senegal Ticaret Heyeti Hk.

18 Ağustos 2023, Cuma

Sayın Üyemiz,

İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden (İİB) alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonu, İİB organizasyonunda, Ticaret Bakanlığı İslam İşbirliği Ülkeleri Stratejisi kapsamında potansiyel pazar niteliğindeki ülkelere yönelik ihracatımızda artış sağlanması ve ihraç ürünlerimizin tanıtımı amacıyla genel nitelikli Ticaret Heyeti yapılmasının planlanmakta olduğu ifade edilmektedir.

Bu kapsamda 3–8 Aralık 2023 tarihleri arasında, Moritanya ve Senegal’e yönelik tüm sektörleri kapsayan genel nitelikli bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecek olup, Nuakşot ve Dakar şehirlerini kapsayacak söz konusu organizasyonda Moritanya ve Senegal’den iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin planlanmakta olduğu belirtilmektedir. Bahse konu ticaret heyetine başvuru için, son tarih 15 Eylül 2023 Cuma günü mesai saati bitimidir.

Bu tarihe kadar https://delegations.tim.org.tr/event/mauritania-nouakchott-senegal-dakar-2023/company/register internet adresinde yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmekte olup firma bazlı yapılacak ön çalışmanın ardından heyete katılımı uygun görülen firmalarımız için ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı, transfer ve tercüman giderlerinden oluşan katılım bedeli 44.000 TL olarak belirlenmiştir. Eşleştirme çalışması kapsamında ön değerlendirme yapılan ve katılımı uygun görülen firmalarımıza konuya ilişkin bilgilendirme e-posta aracılığıyla yapılacaktır. Ön başvuruları olumlu sonuçlanan firmalar için heyete katılımları ödeme dekontlarının İİB’e (mdicleli@iib.org.tr ve stasdemir@iib.org.tr) ulaşmasıyla kesinleşecektir.

Heyete ilişkin taslak program, dikkat edilmesi gereken hususlar ve başvuru formuna ekte yer alan dosyadan ulaşılabilmektedir.

Ek: Moritanya-Senegal Ticaret HeyetiBültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.