Bülten Sıra No: 2020/4555

UPS Online Kadın İhracatçı Programı Hakkında

07 Eylül 2020, Pazartesi

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan bir yazıda; UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı A.Ş.’den alınan bir yazıya atıfla, UPS’in dünya ticaretinin gelişmesi için desteklediği programlardan en yenisinin kadınları dünya ticaretinin önemli bir parçası haline getirmek için Dünya Ticaret Örgütü bağlantılı Uluslararası Ticaret Merkezi ile birlikte tasarlanan “UPS Kadın İhracatçı Programı” olduğu ifade edilmektedir.

Anılan yazıda devamla, ülkemizde kadınlar arasında ihracat konusunda farkındalık yaratmak, ihracat fikrini yaymak ve eğitim vermek amacıyla, Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’ın da kıymetli destekleriyle Türkiye genelinde KEDV ve KAGİDER ile birlikte Kadın İhracatçı Programı dizisi oluşturulduğu belirtilmektedir.

Bu çerçevede, Online Kadın İhracatçı Programı’nın 10 Eylül 2020 Perşembe günü gerçekleştirileceği, programın ücretsiz olduğu, bahse konu programda kadın ihracatçılara sağlanacak destek ve kolaylıkların anlatılacağı ve ayrıca e-ihracat eğitimi verileceği bildirilmekte olup, programın akışı ile broşürü ekte yer almaktadır.

 

Ek: Program Akışı ve Broşür için tıklayınız.

 

Kayıt için: https://ups.zoom.us/webinar/register/WN_eQXmVE6rSeyCaL77VX9fEABültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.