Bülten Sıra No: 2020/4257

20 Şubat 2020, Perşembe

Nijerya Ticaret Heyeti, 27-30 Nisan 2020

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Meclisleri organizasyonu ile 27-30 Nisan 2020 tarihleri arasında Nijerya’ya inşaat ve yapı malzemeleri sektörlerini kapsayan bir Ticaret Heyeti düzenleneceği, Lagos şehrine yönelik söz konusu organizasyona, Gana, Fildişi Sahili ve Kamerun’dan da iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

 

Bahse konu ticaret heyetinin, inşaat ve yapı malzemeleri yanı sıra petrokimya, demir-çelik, alüminyum, cam ve seramik ürünleri, tıbbi ilaçlar, otomotiv endüstrisi, endüstriyel tuz, hazır giyim ve tekstil, makine ve aksamları, inşaat malzemeleri, kâğıt ve karton ürünleri, iş ve maden makineleri, elektrik elektronik, su ürünleri, şekerli ve çikolatalı mamuller ve meyve suları, ambalajlama sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara göre imal ve ihraç eden firmaları kapsayacak şekilde (Genel Nitelikli) yeniden tasarlanmış olup, program dahilindeki İş Forumu ve ikili iş görüşmelerinin (B2B) sadece Nijerya özelinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

 

Bahse konu heyete katılım 30 kişilik kontenjanla sınırlı olup, başvuru ve ödemeler için son tarih 6 Mart 2020 Cuma günü mesai bitimi şeklinde revize edilmiştir. Bu tarihe kadar https://bit.ly/2RbWy7k  internet bağlantısında yer alan Başvuru Formu’nun eksiksiz olarak doldurulması ve organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderlerinden oluşan 13.000,00-TL tutarındaki katılım bedelinin Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin Vakıfbank Güneşli Ticari Şb. (Şube Kodu: 1248) IBAN No: TR58 0001 5001 5800 7261 1743 61 numaralı hesabına yatırılması ve ödemeye dair banka dekontlarının bestecoskuner@tim.org.tr  e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

 

Nijerya’ya giriş vizeye tabi olup heyete katılmak isteyen firma temsilcilerinin vize başvurularını ekte detayları yer alan Vize İşlem Merkezi aracılığı ile şahsi olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

 

Yapılan başvurular, ödeme dekontları Meclislerine ulaştıktan sonra kesinleşmekte olup, heyet hazırlık çalışmaları kapsamında uçak biletleri kesildikten ve otel rezervasyonları yapıldıktan sonra katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.

 

Ayrıntılı Bilgi:

Beste Coşkuner: bestecoskuner@tim.org.tr  0212 454 00 96

Mehmet Cesuroğlu: mehmetcesuroglu@tim.org.tr  0212 454 04 86

 

 

EK: Heyet Taslak Programı ve Vize İşlem Merkezi İletişim (1 Sayfa)Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.