Bülten Sıra No: 2019/4145

Türkiye – Ukrayna İş Konseyi Kiev Ziyareti ve “Türkiye – Ukrayna: Sınırları Aşan İşbirliği” Forumu, 19 – 21 Aralık 2019, Kiev

03 Aralık 2019, Salı

Sayın Üyemiz,

 

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, 20 Aralık 2019 tarihinde Kiev’de Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası binasında (Adres: Velyka Zhytomyrska Str. 33) “Türkiye – Ukrayna: Sınırları Aşan İşbirliği” başlıklı İş Forumu düzenlenecek olup, bu vesileyle 19 – 21 Aralık 2019 tarihlerinde Türkiye – Ukrayna İş Konseyi tarafından Kiev’e bir heyet ziyareti yapılması planlanmaktadır.

 

İş Konseyi karşı ülke kuruluşu olan Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe T.C. Kiev Büyükelçisi Sayın Yağmur Ahmet Güldere, Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Gennadiy Chyzhykov, Ukrayna Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakanlığı, Ukrayna Yatırımların Teşviki Ofisi “UkraineInvest”, Ukrayna Devlet Varlık Fonu ve diğer resmi kurum yetkililerin yanı sıra, Türkiye ve Ukrayna özel sektör temsilcilerinin katılımı öngörülmektedir.

 

Ülkelerimiz arasındaki ticari ve ekonomik işbirliğinde yeni imkanlar ve potansiyel gelişme alanları, Serbest Ticaret Anlaşması (STA) süreci, 2 Ukrayna’da özelleştirme ve toprak reformu, tarım, enerji ve altyapı başta olmakla, stratejik sektörlerde işbirliği fırsatları ve diğer konuların masaya yatırılacağı toplantı sırasında Türk ve Ukrayna firma ve kurum temsilcileri karşılıklı görüşme olanağı bulacaklardır.

 

Bu çerçevede, DEİK/Türkiye – Ukrayna İş Konseyi tarafından düzenlenecek olan Kiev heyet ziyaretinde yer almak isteyen firma ve kurum temsilcilerinin 12 Aralık 2019 Perşembe günü saat 12:00’ye kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1104/13996 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları ve katılım ücretini (DEİK üyesi firmalar için 4.700 TL, üye olmayan firmalar için 5.900 TL) kayıt sayfasında belirtilen hesaba yatırmaları gerekmektedir.

 

Söz konusu ücrete İstanbul – Kiev – İstanbul uçak bileti, Kiev’de iki gecelik konaklama, şehir içi ulaşım ve diğer masraf kalemleri dahildir.

 

 

EK: Taslak Seyahat Programı (1 sayfa)Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.