Bülten Sıra No: 2017/3273

08 Aralık 2017, Cuma

“Estonya’da İş Yapmak – Uluslararası İşleriniz için Yenilikçi Bir Platform”, 13 Aralık 2017, River Plaza

DEİK’ten alınan yazıda;

 

Enterprise Estonia ve DEİK / Türkiye – Estonya İş Konseyi işbirliğiyle, 13 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 10.00 – 12.00 arasında “Estonya’da İş Yapmak – Uluslararası İşleriniz için Yenilikçi Bir Platform” semineri gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

 

Estonya, yenilikçilikçi iş kültürü ve Doğu Avrupa ile İskandinavya’yı birbirine bağlayan coğrafi konumu ile söz konusu pazarla iş yapmak isteyen firmalar için önemli avantajlar sunmaktadır. Enterprise Estonia ve Estonya Yatırım Ajansı, Estonya’da firma kuruluşu ve yatırım gerçekleştirmek isteyenlerin ilk elden bilgi alacakları kurumlar olarak, söz konusu seminerde Estonya’da iş yapma kültürü, yenilikçilik ve vergi avantajları hakkında katılımcılara bilgi sağlayacaklardır.

 

E-Estonia adıyla Elektronik Kimlik sistemi aracılığıyla genel seçimler dahil olmak üzere bir çok konuda çevrimiçi çözümler ile hizmet sağlanarak vergi ödemeleri, banka hareketleri, sağlık ve hasta hizmetlerinin %90’ından fazlasını gerçekleştirmektedir.

 

Bu uygulama ile 2015 yılından itibaren 10 binden fazla kişi ve 450 şirket bu hizmetten faydalanmıştır. Estonya’da bilgi iletişim teknolojileri, lojistik hizmetleri, yazılım, endüstriyel makineler ve elektronik önde gelen sektörler arasındadır. Özellikle girişimcilik konusunda uzmanlaşan bir ülke olan Estonya’da Skype, TransferWise, Lingvist ve GrabCAD gibi başarılı teknoloji girişimleri çıkmıştır.

 

Estonya, dünyada öncü ülke konumunda olduğu e-vatandaşlık/e-ikamet uygulamasıyla dünya üzerindeki herkese konuma bağlı olmadan çevrimiçi iş kurma hakkını güvenli ve erişilebilir şekilde tanımaktadır.

 

Söz konusu seminerde, anılan hizmetlerin sunulmasını sağlayan yenilikçi programlar e-Estonia, e-Residency programı ve Estonya’daki vergi mevzuatı hakkında bilgilendirme gerçekleştirilecek olup katılmak isteyen üyelerimizin  aşağıda yer alan bağlantı üzerinden 12 Aralık 2017 Salı günü mesai bitimine kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

 

Kayıt linki:

https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/554/10010

 

Detaylı bilgi için irtibat kişisi:

Sn. Aycan Damalı – DEİK

tel: 0212 339 50 74

e-posta: adamali@deik.org.tr

 Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.