Bülten Sıra No: 2017/3155

25 Eylül 2017, Pazartesi

Türkiye-Romanya Ekonomik ve Ticaret Ortak Komitesi (JETCO) 1. Dönem

TİM’den alınan bir yazıda, T.C Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıya atfen, “Türkiye – Romanya Ekonomik ve Ticaret Ortak Komitesi (JETCO)” 1. Dönem toplantısı ile “Türkiye Romanya İş Forumu”nun 17 Ekim 2017 tarihinde Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKCİ ve Romanya İş Çevresi, Ticaret ve Girişimcilik Bakanı Sayın Harry Ilan LAUFER eşbaşkanlığında ülkemizde gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtilmektedir.

Yazının devamında, anılan ziyaret vesilesiyle gerçekleşecek görüşmelerde dile getirilmek üzere, ihracatçılarımızın Romanya pazarında karşılaştıkları sorunlar ile toplantıda gündeme getirilmesinde fayda görülen hususlara ilişkin bilgi talep edilmektedir.

Bu çerçevede, ülkemiz ile Romanya arasında ticarette karşılaşılan sorunlar ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik önerilerin, firmalarımıza yöneltilen ve bir örneği ekte yer alan sorun bildirim formları ile birlikte, 27 Eylül 2017 tarihi mesai saati bitimine kadar konfeksiyonarge@itkib.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

Bilginizi rica ederiz.

 

Ek: Sorun Bildirim Formunu (1 Sayfa) indirmek için tıklayınız.

 Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.