Bülten Sıra No: 2004/79

16 Ağustos 2004, Pazartesi
İlgili Birim/Kurum: İNSAN KAYNAKLARI ŞUBESİ

1-Dünya Türk İşadamları Kurultayı Hk.<br> 2- “COE ONWARD GROUPS ALDA CONSULTING COMPANY “ Ünvanlı Firma Hk.<BR> 3- Yunanlı Firmalara Ait Bilgileri İçeren Firma Rehberi Web Sayfası Hk.<br>

Üyelerimize Sirkülerler ve Duyurularımız Artık Elektronik Ortamda iletilecektir.

Genel Sekreterliğimizce yayınlanmakta olan sirkülerler ve duyurular 01 Haziran 2004 tarihinden itibaren artık sadece internet sayfamızda (www.itkib.org.tr) yayınlanarak ve Genel Sekreterliğimize kayıtlı bulunan e- posta adreslerine gönderilmek suretiyle üyelerimize ulaştırılacaktır. Detaylı bilgi  11.03.2004 tarihinde  üyelerimize posta ile  gönderilen ve web sitemizde yayınlanan Genel Sekreterliğimizin 7 nolu sirkülerinde  yeralmaktadır.

 

“Tekstil ve Konfeksiyon Haber / Yorum Bülteni”

Web Sitemizde

Genel Sekreterliğimiz AR- GE ve Mevzuat Şubesi tarafından  çeşitli yabancı kaynaklar taranarak hazırlanan ve tekstil ve konfeksiyon sektörleri hakkında dünyadaki çeşitli gelişmeleri ve bakış açılarını konu alan   “Tekstil ve Konfeksiyon  Haber/Yorum  Bülteni”                            Genel  Sekreterliğimizin  web  sitesinde  www.itkib.org.tr  “Dış Ticaret Bilgileri “ penceresinde  “ Haber/Yorum” başlığı  altında  her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır.

1-Dünya Türk İşadamları Kurultayı Hk.
2- “COE ONWARD GROUPS ALDA CONSULTING COMPANY “ Ünvanlı Firma Hk.
3- Yunanlı Firmalara Ait Bilgileri İçeren Firma Rehberi Web Sayfası Hk.

1-Türk Dış Ticaret Vakfı ve Dünya Türk İşadamları Vakfı’ndan alınan 10.08.2004 tarihli yazıda, yurt dışında yerleşik Türk işadamları ile yurt içinde faaliyet gösteren işadamlarının bir araya gelmeleri, bu suretle iş dünyasında bir sinerjinin yaratılması ve iş çevrelerinde bir dayanışma ortamının oluşturulması için 30 Eylül-1 Ekim 2004 tarihlerinde Dünya Türk İşadamları V. Kurultayının Ankara’da Sayın Başbakan’nın himayesinde, yapılacağı vurgulanmaktadır. Sloganı AB Yolunda Ankara Buluşması olarak belirlenen Kurultay ile ilgili detaylı bilgiye www.tdv.org.tr internet sitesinden ulaşılabilmektedir.

2-Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden gönderilen bir yazıda; Benin Cumhuriyeti’nin Cotonou şehrinde faaliyet gösterdiği ileri sürülen COE ONWARD GROUPS ALDA CONSULTING COMPANY ünvanlı firmanın ; Türkiye’deki bir ihracatçı firmadan çelik kapı ve ahşap kapı siparişi vererek , bu siparişlerin hükümete ait bir projede kullanılacağını ifade ettiği ve ardından , fatura gönderilmesini ve kontrat imzalamayı teklif ettiği ve ödemenin devlet tarafından yapılacağı şeklinde doğru olmayan, düzmece bilgiler vererek ticari temaslar kurmaya çalıştığı ifade edilmektedir.

Yazıda, devamla Benin Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu ile ihracatçı firmanın yapmış olduğu temaslar neticesinde adı geçen ithalatçı firmanın kara para aklayan paravan bir şirket olduğunun öğrenildiği bildirilmektedir.

Bu itibarla üyelerimizin bu tarz çalışan firmalara karşı dikkatli olmaları menfaatleri gereğidir.

3-Atina Ticaret Müşavirliğimizden alınan bir yazıda ICAP S.A. ünvanlı Yunan danışmanlık firması tarafından hazırlanan web sayfasında Yunanlı Firmalara ilişkin bir rehberinin de bulunduğu bildirilmektedir. Ücretsiz olarak araştırma yapalabilen söz konusu rehbere http://www.icap.gr/financial/guide/2.asp adresli web sayfasından ulaşılabilmektedir.Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.