Bülten Sıra No: 2004/75

1- Önümüzdeki Dönemde Irak’a Yapılacak İhracat Hk.<br> 2-Ukrayna’da Kurulan Serbest Bölge Hk.<br>

03 Ağustos 2004, Salı

 

Üyelerimize Sirkülerler ve Duyurularımız Artık Elektronik Ortamda iletilecektir.

Genel Sekreterliğimizce yayınlanmakta olan sirkülerler ve duyurular 01 Haziran 2004 tarihinden itibaren artık sadece internet sayfamızda (www.itkib.org.tr) yayınlanarak ve Genel Sekreterliğimize kayıtlı bulunan e- posta adreslerine gönderilmek suretiyle üyelerimize ulaştırılacaktır. Detaylı bilgi  11.03.2004 tarihinde  üyelerimize posta ile  gönderilen ve web sitemizde yayınlanan Genel Sekreterliğimizin 7 nolu sirkülerinde  yeralmaktadır.

 

“Tekstil ve Konfeksiyon Haber / Yorum Bülteni”

Web Sitemizde

Genel Sekreterliğimiz AR- GE ve Mevzuat Şubesi tarafından  çeşitli yabancı kaynaklar taranarak hazırlanan ve tekstil ve konfeksiyon sektörleri hakkında dünyadaki çeşitli gelişmeleri ve bakış açılarını konu alan   “Tekstil ve Konfeksiyon  Haber/Yorum  Bülteni”                            Genel  Sekreterliğimizin  web  sitesinde  www.itkib.org.tr  “Dış Ticaret Bilgileri “ penceresinde  “ Haber/Yorum” başlığı  altında  her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır.

1- Önümüzdeki Dönemde Irak’a Yapaılacak İhracat Hk.

2-Ukrayna’da  Kurulan Serbest Bölge Hk.

 

1-Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden alınan 26 Temmuz 2004 tarihli yazıda, Bağdat Ticaret Müşavirliğimizin Irak Ticaret Bakanlığı yetkilileri ile yaptıkları bir görüşmede, Iraklı yetkililerin önümüzdeki dönemde ülkelerince yapılacak ithalatta bir kısıtlamaya gitmeyi düşünmediklerini, ancak savaş sonrası dönemde ülkeye giren malların kalitesizliği nedeniyle bu kapsamda yabancı bir gözetim firması ile ithalatın denetlenmesi hususunda bir anlaşma yapabileceklerini ifade ettikleri bildirilmektedir.

 

2-Ukrayna’nın Kırım Özerk Bölgesinde , Kerch şehrinde Port Krimea Özel Endüstriyel Serbest Bölgesi’nin  bir Türk firması Gür İnşaat-Kimya ve San Tic.A.Ş tarafından kurulmakta olduğu bildirilmiştir. İlgilenen firmalar için irtibat adresi aşağı yeralmaktadır. Gür İnşaat –Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş İnönü Cad. Sümer Sok. Sümko Sitesi M1, B Blok D-2 Kozyatağı 34736 İstanbul Tel:0216-384 77 27- Fax 0216-416 15 12 e-mail :info@gurinsaat.com

 Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.