Bülten Sıra No: 2004/157

12 Kasım 2004, Cuma
İlgili Birim/Kurum: İNSAN KAYNAKLARI ŞUBESİ

1-KOBİ ‘ lerin E-Ticaret Alanındaki Eğilimlerinin Tespit Edilmesi Hk.<br> 2-Mısır Arap Cumhuriyeti Tekstil ve Konfeksiyon Sektör Raporu Hk.<br> 3-“Hukuksal Açıdan Dış Ticarette Sözleşmeler Dış Ticarette Anlaşmazlıkların Çözümü ve Uluslararası Tahkim” Konulu Seminer Hk. <br>

 

 

Üyelerimize Sirkülerler ve Duyurularımız Artık Elektronik Ortamda iletilecektir.

Genel Sekreterliğimizce yayınlanmakta olan sirkülerler ve duyurular 01 Haziran 2004 tarihinden itibaren artık sadece internet sayfamızda (www.itkib.org.tr) yayınlanmakta ve Genel Sekreterliğimize kayıtlı bulunan e- posta adreslerine gönderilmektedir.

Konuyla ilgili  detaylı bilgi  11.03.2004 tarihinde  üyelerimize posta ile  gönderilen ve web sitemizde yayınlanan Genel Sekreterliğimizin 7 nolu sirkülerinde  yeralmaktadır.

 

“Tekstil ve Konfeksiyon Haber / Yorum Bülteni”

Web Sitemizde

Genel Sekreterliğimiz AR- GE ve Mevzuat Şubesi tarafından  çeşitli yabancı kaynaklar taranarak hazırlanan ve tekstil ve konfeksiyon sektörleri hakkında dünyadaki çeşitli gelişmeleri ve bakış açılarını konu alan   “Tekstil ve Konfeksiyon  Haber/Yorum  Bülteni”                            Genel  Sekreterliğimizin  web  sitesinde  www.itkib.org.tr  “Dış Ticaret Bilgileri “ penceresinde  “ Haber/Yorum” başlığı  altında  her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır.

 

1-KOBİ ‘ lerin E-Ticaret  Alanındaki Eğilimlerinin Tespit Edilmesi Hk.

2 Mısır Arap Cumhuriyeti Tekstil ve Konfeksiyon Sektör Raporu Hk.

3- “Hukuksal Açıdan Dış Ticarette Sözleşmeler Dış Ticarette Anlaşmazlıkların Çözümü ve     

Uluslararası Tahkim” Konulu Seminer Hk.

 

1-Türk firmalarının elektronik ticaret alanındaki eğiliminin tespiti amacıyla Dış  Müsteşarlığı tarafından “ KOBİ’lerin e-ticaret ve e- Pazar Yeri “   anket formu oluşturulmuş olup,  www. e-ticaret.gov.tr  sietesine yerleştirilmiştir.  Marmara Üniversitesi ile işbirliği halinde yapılan bu çalışmaya katkıda  bulunmanız için sözkonusu anket formunu doldurmanız önemle rica olunur.

 

2-T.C.  Kahire Büyükelçiliğimiz tarafından hazırlanan Mısır Arap Cumhuriyeti Tekstil ve Konfeksiyon Sektör Raporu ‘na web sitemiz raporlar bölümünden ulaşılabilir.

 

3-İGEME-İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi ve İSO-İstanbul Sanayi Odası işbirliğinde 02 Aralık 2004 tarihinde “Hukuksal Açıdan Dış Ticarette Sözleşmeler Dış Ticarette Anlaşmazlıkların Çözümü ve Uluslararası Tahkim” konulu bir seminer düzenlenecektir. Ekte programı sunulan seminer konuları, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ercüment ERDEM tarafından sunulacaktır.

 

02 Aralık 2004 tarihinde ekli program çerçevesinde Yenibosna’daki Dış Ticaret Kompleksi Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan Seminere katılım 120 kişi ile sınırlı ve katılım ücreti 30.000.000-TL’dır. Katılım başvuru sırasına göre belirlenecek olup, son başvuru tarihi 29 Kasım 2004 dür.

 

Düzenlenecek olan seminere ilişkin Başvuru Formu ve Program ekte sunulmakta olup, katılmak isteyen üyelerimiz İGEME (0212-454 08 00) ile temasa geçebilirler.

  

 

HUKUKSAL AÇIDAN DIŞ TİCARETTE SÖZLEŞMELER

DIŞ TİCARETTE ANLAŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

VE ULUSLARARASI TAHKİM

İGEME-İSO

 

 

2 Aralık 2004

 

 

13.30 – 13.45                Kayıt

 

13.45 – 14.00                Açılış Konuşmaları

 

14.00 -  14.45                Hukuksal Açıdan Dış Ticarette Sözleşmeler

 

14.45 -  15.00                Ara

 

15.00 – 16.30                Dış Ticarette Anlaşmazlıkların Çözümü ve Uluslararası Tahkim

           

16.30 – 17.00                Soru ve Cevaplar

 

Eğitmen                       : Prof. Dr. Ercüment ERDEM

                                      Galatasaray Üniversitesi

                                      Hukuk Fakültesi – Öğretim Üyesi

 

Toplantı Yeri                : Dış Ticaret Kompleksi

                                      Konferans Salonu

  Sanayi Cad.Çobançeşme Mevkii

  Yenibosna/İSTANBUL

 

 

KATILIM KOŞULLARI

 

1)       02 Aralık 2004 tarihinde İGEME ve ABM işbirliğinde düzenlenecek olan programın katılımcı başına katkı payı 30.000.000-TL’dir. Eğitim ücreti, seminer organizasyonu ile ilgili genel giderleri, ders notları, eğitim malzemeleri ve ara ikram giderlerini karşılamak üzere alınmaktadır.

2)       Başvurunuzu, www.abm-istanbul.org  web adresinden / Eğitimler veya    
http://www.abm-istanbul.org/dokumanlar/abm/egitim/index.htm link adresinden “Katılım Formu” başlığına girerek yapabilirsiniz. Katılım,başvuru sırasına göre belirlenecek olup, son başvuru tarihi 29  Kasım 2004’dür.

3)       Katkı payları, başvurunun kabul edildiğinin ilgiliye duyurulmasını takiben Türkiye İş Bankası Beyoğlu Şubesi 1540256 nolu İstanbul Sanayi Odası hesabınaHukuksal Açıdan Dış Ticarette Sözleşmeler Dış Ticarette Anlaşmazlıkların Çözümü ve Uluslararası Tahkim” adı altında katılımcı ve firma adı belirtilerek yatırılacak, 0212 293 55 65 no’lu faks’a gönderilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Kontenjan durumu yukarıdaki link adresinden kontrol edildikten sonra Katkı Paylarının  Bankaya Yatırılması Önemle Rica Olunur. Aksi durumda yapılan ödemeler iade edilmeyecektir.

 

Başvuru Adresi                                                                                                           Toplantı Yeri                                       

İSTANBUL SANAYİ ODASI                                                                                DIŞ TİCARET KOMPLEKSİ

Meşrutiyet Cad.No:118                                                                                       Çobançeşme Mevkii,Sanayi Caddesi

Tepebaşı/İSTANBUL                                                                                           Konferans Salonu

Tel: 212- 2522900 (171)                                                                          Yenibosna-Bahçelievler/İST

Fax:212-2935565
E-mail: dipek@iso.org.tr

İrtibat: Deniz İpek Durmaz

 

                                    

                                  KATILIM FORMU

 

         Firma Vergi No

 

:………………………………………….………………………

         Katılımcı Adı Soyadı

 

:………………………………………….………………………

         Görevi

 

:………………………………………….………………………

         Firma veya Kurum Adı

 

:………………………………………….………………………

         Faaliyet Alanı

 

:………………………………………….………………………

         Adres

 

:………………………………………….………………………

         Şehir

 

:………………………………………….………………………

         İl Plaka Kodu

 

:………………………………………….………………………

        Tel

 

: (       )…………………….…………………………………….

        Faks

 

: (       )…………………….…………………………………….

        E-Mail

 

:………………………………………….………………………

        Web

 

:………………………………………….………………………

02  Aralık 2004 tarihinde düzenlenecek olan “Hukuksal Açıdan Dış Ticarette Sözleşmeler Dış Ticarette Anlaşmazlıkların Çözümü ve Uluslararası Tahkim”e ilişkin, koşulların tamamını okuyup, belirtilen 30.000.000-TL tutarındaki ücreti ödemeyi kabul ettiğimi beyan eder, programa kabulümü rica ederim.

 

İsim/İmzaBültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.