Bülten Sıra No: 2004/154

09 Kasım 2004, Salı
İlgili Birim/Kurum: İNSAN KAYNAKLARI ŞUBESİ

1-İKV Tarafından Düzenlenen “AB Müktesebatının Uygulanışının Türk İş Dünyasına Etkileri” Konulu Seminerler Hk.<BR> 2-Hollanda’da Yatırım Semineri Hk.<BR> 3–İmza Yetkisinin Devri ve CITES Bürosu Kurulması Hk.<BR>

Üyelerimize Sirkülerler ve Duyurularımız Artık Elektronik Ortamda iletilecektir.

Genel Sekreterliğimizce yayınlanmakta olan sirkülerler ve duyurular 01 Haziran 2004 tarihinden itibaren artık sadece internet sayfamızda (www.itkib.org.tr) yayınlanmakta ve Genel Sekreterliğimize kayıtlı bulunan e- posta adreslerine gönderilmektedir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi  11.03.2004 tarihinde  üyelerimize posta ile  gönderilen ve web sitemizde yayınlanan Genel Sekreterliğimizin 7 nolu sirkülerinde  yeralmaktadır.

 

“Tekstil ve Konfeksiyon Haber / Yorum Bülteni”

Web Sitemizde

Genel Sekreterliğimiz AR- GE ve Mevzuat Şubesi tarafından  çeşitli yabancı kaynaklar taranarak hazırlanan ve tekstil ve konfeksiyon sektörleri hakkında dünyadaki çeşitli gelişmeleri ve bakış açılarını konu alan   “Tekstil ve Konfeksiyon  Haber/Yorum  Bülteni”                            Genel  Sekreterliğimizin  web  sitesinde  www.itkib.org.tr  “Dış Ticaret Bilgileri “ penceresinde  “ Haber/Yorum” başlığı  altında  her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır.

 1- İKV tarafından düzenlenen “AB Müktesebatının Uygulanışının Türk İş Dünyasına Etkileri” Konulu Seminerler Hk.

2 - Hollanda’da Yatırım Semineri Hk.

3 – İmza Yetkisinin Devri ve CITES Bürosu Kurulması Hk.

  

1-İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) tarafından Avrupa Birliği Genel Sekreterliği işbirliği ve Avrupa Komisyonu’nun mali desteği ile yürütülen “AB Müktesebatının Uygulanışının Türk İş Dünyasına Etkileri” konulu bilgilendirme projesi kapsamında 9 Kasım 2004 tarihine İstanbul’da “Şirketler Hukuku” konulu seminer, 23 Kasım 2004 tarihinde Ankara’da “Çevre Politikası” konulu seminer ve 29 Kasım 2004 tarihinde “Hizmetlerin Sebest Dolaşımı” konulu seminer İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Bahse konu seminerlerden “Şirketler Hukuku” konulu olanına başvuru tarihi en geç 5 Kasım 2004 olup diğerlerine ise en geç 19 Kasım 2004 tarihine kadar başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Seminerler hakkında detaylı bilgi ve başvurular için doğrudan İktisadi Kalkınma Vakfı (bilgikopruleri@ikv.org.tr e-mail adresi veya 0212 270 30 22 no’lu faks / 0212 270 93 00 no’lu telefondan Çisel İLERi ve Arzu ODABAŞI) ile irtibata geçilebilir.

            2-DEİK Türk-Hollanda İş Konseyi tarafından Ernst&Young firması ile işbirliği içinde 24 Kasım 2004 tarihinde 16.00-18.00 saatleri arasında DEİK’te “Hollanda’da Yatırım” konulu bir seminer düzenlenecektir.  

Hollanda’yı üs olarak kullanarak Hollanda’daki vergisel ve diğer avantajlardan yararlanmak isteyen Türk firmalarının bilgilendirilmesi amaçlanan seminerde, Ernst&Young firmasının Amsterdam ve İstanbul ofislerinden vergi danışmanlarının yanısıra dünyaca ünlü Fortis Bank’a bağlı MeesPierson Intertrust firması İstanbul Ofisi de bir sunum yapacaktır.

Söz konusu seminere katılmak isteyen firmalarımızın en geç 10 Kasım 2004 tarihine kadar DEİK’e başvurmaları gerekmektedir.(Tel: 0212 339 50 00-270 41 90) Toplantı dili İngilizcedir.

3-İstanbul Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’nden alınan yazıda kürk ce deri ithalat ve ihracat işlemlerinin hızlandırılması amacıyla il Müdürüne ait olan imza yetkisi Şube Müdürüne devredilmiştir. Ayrıca ilgili evrakın tanzimi ve gerekli kontrollerin kısa zamanda yapılabilmesi için Orman Yüksek Mühendisi Aziz Özbek, Orman Mühendisi A.Yaşar Yıldız, Biyolog Harika Yılmaz ve Ayşe Kuzu’dan oluşan CITES Bürosu kurulmuştur. CITES Büro tel: 0212 2627710-2469    

 

 

 

 

 Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.