Bülten Sıra No: 2004/148

1-“Trading Higlights from Turkey” Adlı Yayının 2004 Yılı Üçüncü Sayısı Hk.<BR> 2-23-24-25 Kasım 2004 “DIŞ TİCARET EĞİTİM PROGRAMI” Konulu Seminer Hk.<BR>

28 Ekim 2004, Perşembe

 

Üyelerimize Sirkülerler ve Duyurularımız Artık Elektronik Ortamda iletilecektir.

Genel Sekreterliğimizce yayınlanmakta olan sirkülerler ve duyurular 01 Haziran 2004 tarihinden itibaren artık sadece internet sayfamızda (www.itkib.org.tr) yayınlanarak ve Genel Sekreterliğimize kayıtlı bulunan e- posta adreslerine gönderilmek suretiyle üyelerimize ulaştırılacaktır. Detaylı bilgi  11.03.2004 tarihinde  üyelerimize posta ile  gönderilen ve web sitemizde yayınlanan Genel Sekreterliğimizin 7 nolu sirkülerinde  yeralmaktadır.

 

“Tekstil ve Konfeksiyon Haber / Yorum Bülteni”

Web Sitemizde

Genel Sekreterliğimiz AR- GE ve Mevzuat Şubesi tarafından  çeşitli yabancı kaynaklar taranarak hazırlanan ve tekstil ve konfeksiyon sektörleri hakkında dünyadaki çeşitli gelişmeleri ve bakış açılarını konu alan   “Tekstil ve Konfeksiyon  Haber/Yorum  Bülteni”                            Genel  Sekreterliğimizin  web  sitesinde  www.itkib.org.tr  “Dış Ticaret Bilgileri “ penceresinde  “ Haber/Yorum” başlığı  altında  her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır.

 

1-“Trading Higlights from Turkey”  Adlı Yayının 2004 Yılı Üçüncü Sayısı Hk.

   2-23-24-25 Kasım 2004 “DIŞ TİCARET EĞİTİM PROGRAMI” Konulu  Seminer Hk.

 

1-İGEME-İhracatı Geliştirme Etüd  Merkezi tarafından gönderilen  bir yazıda; Merkezleri tarafından yurtdışına yönelik ve yılda üç sayı olarak çıkartılan, “Trading Higlights from Turkey” adlı yayının 2004 yılı üçüncü sayısının çıkarışlacağı bildrilmektedir.  Sözkonusu yayına katılım koşularının yeraldığı metin http://www.itkib.org.tr/res800/sirkuler/download/igeme.zip   adresinden ulaşılabilir.

 

2-İGEME-İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi ve İSO-İstanbul Sanayi Odası işbirliğinde 23-24-25 Kasım 2004 tarihleri arasında “DIŞ TİCARET EĞİTİM PROGRAMI” konulu bir seminer düzenlenecektir.

Seminer ana hatlarıyla; Dış Ticaret Rejimi İhracata İlişkin Esaslar, Dahilde ve Hariçte İşleme Rejimleri ile Vergi Resim Harç İstisnası Mevzuatı, İhracatta Devlet Yardımları, Dış Ticarette Ödeme ve Teslim Şekilleriyle, Kambiyo ve Bankacılık İşlemleri, İhracatta ve İthalatta Gümrük Mevzuatı ve İlgili İşlemler, Dış Ticarette Pazarlama, Serbest Bölgelere İlişkin Uygulamalar, Dış Ticarette Kullanılan Belgeler, İhracatta KDV İstisnası, İhracat Kredileri (EXİMBANK Kredi Uygulamaları), Kredi Sigortası ve Garantisi, Dış Ticarette Anlaşmazlıkların Çözümü ve Uluslararası Tahkim konularını kapsayacaktır. Eğitimler; uygulama esaslarını belirleyen ve yürüten ilgili kamu kuruluşlarının yetkilileri, konularında uzman kurum temsilcileri ve akademisyenler tarafından sunulacaktır.

            23-24-25 Kasım 2004 tarihleri arasında 3 gün sürecek ekli program çerçevesinde Yenibosna’daki Dış Ticaret Kompleksi Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan Eğitim Seminerine katılım 120 kişi ile sınırlı ve katılım ücreti 100.000.000-TL’dır. Katılım başvuru sırasına göre belirlenecek olup, son başvuru tarihi 18 Kasım 2004 dür. Eğitim Programı sonunda “Katılım Sertifikası” verilecektir.

            Sözkonusu Seminerin katılım koşulları aşağıda yeralmakta olup , ilgilenen üyelerimiz başvuru ve detay bilgi için verilen irtibat numaraları ile temasa geçebilirler.

 

 

KATILIM KOŞULLARI

 

1)       23-24-25 Kasım 2004 tarihleri arasında İGEME ve ABM işbirliğinde düzenlenecek olan programın katılımcı başına katkı payı 100.000.000-TL’dir. Eğitim ücreti, seminer organizasyonu ile ilgili genel giderleri, ders notları, eğitim malzemeleri yemek ve ara ikram giderlerini karşılamak üzere alınmaktadır.

2)       Başvurunuzu, www.abm-istanbul.org  web adresinden / Eğitimler veya    
http://www.abm-istanbul.org/dokumanlar/abm/egitim/index.htm link adresinden “Katılım Formu” başlığına girerek yapabilirsiniz. Katılım,başvuru sırasına göre belirlenecek olup, son başvuru tarihi 18 Kasım 2004’dür.

3)       Katkı payları, başvurunun kabul edildiğinin ilgiliye duyurulmasını takiben Türkiye İş Bankası Beyoğlu Şubesi 1540256 nolu İstanbul Sanayi Odası hesabınaDış Ticaret Eğitim Programı” adı altında katılımcı ve firma adı belirtilerek yatırılacak, 0212 293 55 65 no’lu faks’a gönderilecektir.

4)       Program sonunda “Katılım Sertifikası” verilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Kontenjan durumu yukarıdaki link adresinden kontrol edildikten sonra Katkı Paylarının  Bankaya Yatırılması Önemle Rica Olunur. Aksi durumda yapılan ödemeler iade edilmeyecektir.

Başvuru Adresi                                                                      Toplantı Yeri                                       

İSTANBUL SANAYİ ODASI                                            DIŞ TİCARET KOMPLEKSİ

Meşrutiyet Cad.No:118                                       Çobançeşme Mevkii,Sanayi Caddesi

Tepebaşı/İSTANBUL                                           Konferans Salonu

Tel: 212- 2522900 (171)                                       Yenibosna-Bahçelievler/İST

Fax:212-2935565

E-mail: dipek@iso.org.tr

İrtibat: Deniz İpek DurmazBültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.