Bülten Sıra No: 2004/138

1- Moldova Uluslararası Yatırım Forumu Hk.<BR> 2- 22-24 Kasım 2004 Tarihinde Ürdün Amman’da Gerçekleşecek Olan “Irak İhale 2004 – Alıcılarla Buluşma” Toplantısı Hk.

22 Ekim 2004, Cuma

Üyelerimize Sirkülerler ve Duyurularımız Artık Elektronik Ortamda iletilecektir.

 

Genel Sekreterliğimizce yayınlanmakta olan sirkülerler ve duyurular 01 Haziran 2004 tarihinden itibaren artık sadece internet sayfamızda (www.itkib.org.tr) yayınlanmakta ve Genel Sekreterliğimize kayıtlı bulunan e- posta adreslerine gönderilmektedir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi  11.03.2004 tarihinde  üyelerimize posta ile  gönderilen ve web sitemizde yayınlanan Genel Sekreterliğimizin 7 nolu sirkülerinde  yeralmaktadır

 

 

“Tekstil ve Konfeksiyon Haber / Yorum Bülteni”

Web Sitemizde

Genel Sekreterliğimiz AR- GE ve Mevzuat Şubesi tarafından  çeşitli yabancı kaynaklar taranarak hazırlanan ve tekstil ve konfeksiyon sektörleri hakkında dünyadaki çeşitli gelişmeleri ve bakış açılarını konu alan   “Tekstil ve Konfeksiyon  Haber/Yorum  Bülteni”                            Genel  Sekreterliğimizin  web  sitesinde  www.itkib.org.tr  “Dış Ticaret Bilgileri “ penceresinde  “ Haber/Yorum” başlığı  altında  her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır.

1- Moldova Uluslararası Yatırım Forumu Hk.

            2- 22-24 Kasım 2004 Tarihinde Ürdün Amman’da Gerçekleşecek Olan “Irak İhale 2004 – Alıcılarla Buluşma” Toplantısı Hk.

 

1-DEİK–Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan gönderilen yazıda Moldova İhracatı Geliştirme Kuruluşu (MEPO-Moldova Export Promotion Organization) tarafından Moldova’daki yatırım ve iş olanaklarının tanıtımını yapmak amacıyla 25-26 Kasım 2004 tarihlerinde Kişinev’de “Moldova Uluslararası Yatırım Forumu” düzenleneceği bildirilmektedir. Moldovalı kamu ve özel kuruluşları temsilcileri, hükümet yetkilileri ve banka ve finans kuruluşlarının temsilcilerinin bir araya geleceği forum kapsamında ayrıca Moldovalı firmaların yatırım projelerini sunacakları “Yatırım Projeleri Fuarı” da yer almaktadır. Moldovalı firmalarla ikili iş görüşme imkanının da olacağı foruma katılmak isteyen firmalarımızın en geç 28 Ekim 2004 tarihine kadar Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’na başvuda bulunmaları gerekmektedir. (ilgili kişi: Ebru Kunt Akın Tel: 0212 339 50 56, e-posta: ekunt@deik.org.tr)  

 

2- TİM Kanalıyla T.C. Amman Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliğimizden alınan bir yazıda, Londra Merkezli Windrush Communications şirketi tarafından organize edilen ve Iraklı Bakanlar ile Iraklı İşadamlarının katılacağı “Irak İhale 2004 – Alıcılarla Buluşma” toplantısının ikincisinin 22-24 Kasım 2004 tarihinde Ürdün Amman’da gerçekleşeceği ifade edilmektedir. İlki 26-28 Nisan 2004 tarihinde Londra gerçekleştirilen organizasyona dünyanın değişik bölgelerinden 200’ün üzerinde şirket ve organizasyonun katıldığı belirtilmektedir. Sözkonusu toplantıya katılmak isteyen firmalar doğrudan http://www.iraqprocurement.com/register/register.htm adresli web sayfasından başvurabilirler.Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.