Bülten Sıra No: 2004/109

27 Eylül 2004, Pazartesi
İlgili Birim/Kurum: İNSAN KAYNAKLARI ŞUBESİ

1- 4-7 Ekim 2004 “ Dış Ticaret Haftası” Etkinlikleri Hk.<br> 2- Belçika Gent Üniversitesi Tekstil Bölümü’nün “Akıllı Tekstil Ürünleri” ve “Yenilikçi Ürünler” Konusunda Türk Ortaklar Araması Hk.<br>

 

 

Üyelerimize Sirkülerler ve Duyurularımız Artık Elektronik Ortamda iletilecektir.

Genel Sekreterliğimizce yayınlanmakta olan sirkülerler ve duyurular 01 Haziran 2004 tarihinden itibaren artık sadece internet sayfamızda (www.itkib.org.tr) yayınlanarak ve Genel Sekreterliğimize kayıtlı bulunan e- posta adreslerine gönderilmek suretiyle üyelerimize ulaştırılacaktır. Detaylı bilgi  11.03.2004 tarihinde  üyelerimize posta ile  gönderilen ve web sitemizde yayınlanan Genel Sekreterliğimizin 7 nolu sirkülerinde  yeralmaktadır.

 

“Tekstil ve Konfeksiyon Haber / Yorum Bülteni”

Web Sitemizde

Genel Sekreterliğimiz AR- GE ve Mevzuat Şubesi tarafından  çeşitli yabancı kaynaklar taranarak hazırlanan ve tekstil ve konfeksiyon sektörleri hakkında dünyadaki çeşitli gelişmeleri ve bakış açılarını konu alan   “Tekstil ve Konfeksiyon  Haber/Yorum  Bülteni”                            Genel  Sekreterliğimizin  web  sitesinde  www.itkib.org.tr  “Dış Ticaret Bilgileri “ penceresinde  “ Haber/Yorum” başlığı  altında  her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır.

 

1- 4-7 Ekim 2004  “ Dış Ticaret Haftası” Etkinlikleri Hk.

 2-Belçika Gent Üniversitesi Tekstil Bölümü’nün “Akıllı Tekstil Ürünleri” ve “Yenilikçi Ürünler”

                Konusunda Türk Ortaklar Araması Hk.

 

1-Dış Ticaret Müsteşarlığımızın her sene  düzenlemekte olduğu “ Dış Ticaret Haftası” bu sene 4-7 Ekim 2004 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.  “Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni “ , “Gençlik Kurultayı “ ve çeşitli panellerin yeraldığı Dış Ticaret Haftası’na  ilişkin programa http://www.itkib.org.tr/res800/sirkuler/110/panel-program.zip adresinden ulaşılabilir. Türkiye dış  ticaretinin her kesimini biraraya getirmeyi hedefleyen etkinliklere katılımınız önemle rica olunur.

 

2-   TÜBİTAK FP6 Ulusal koordinasyon Ofisi’den alınan bir bilgiye göre Belçika Gent Üniversitesi Tekstil Bölümü özellikle “akıllı tekstil ürünleri” ve “yenilikçi ürünler” konusunda Türk ortaklar aramaktadır. Bölüm 21 Ekim 2004 tarihinde teslim edilecek bir CRAFT projesi hazırlamaktadır. Ana konular, şönil iplikler ve kumaşlar, tekstil terbiye işlemleri, döşemelik, iç dekorasyon, optik lifler, yenilikçi materyaller, akıllı tekstiller ve materyaller olarak verilmektedir. İlgilenilmesi halinde Dr. Simona Vasile ( Tel: 00 – 32 – 9264 5417) ile temasa geçilebilir. 

 Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.