Üretim Planlama Ve Sipariş Yönetimi

Seminer Günü : 3 Ocak 2017
Seminer Saati : 10:00 / 17:00
Seminer Yeri   : DIŞ TİCARET KOMPLEKSİ

 
 

Siparişlerin etkin yönetilmesi ve müşterinin siparişinin zamanında üretilip teslim edilmesini sağlanmaktır.

Çünkü rekabet koşullarında bizi öne çıkarak etkenler, siparişin istenen kalite ve miktarda, istenen maliyet veya fiyatta ve zamanında üretilip teslim edilmesine yardımcı olmaktır.

Bu nedenle müşteri siparişleri, malzeme, üretim, işçilik, makine, finansman ve tedarikçilerin planlama ile etkin yönetilmesi gerekir.

İçerik :

·         Üretim Planlama Sistemi ve Yönetimi

·         Ürün Ağacı Sistemi, Üretim Operasyon Yönetimi

·         MRP sistemi, İş Emri Sistemi ve Yönetimi

·         Kapasite Planlaması

·         Kaynakların Planlanması

·         Üretim Planlama ile Gerçekleşen Üretim Sapmaların Yönetimi

·         Talep tahmin yönetimi

·         Siparişe göre üretim sistemi

·         Stoğa üretim yönetim sistemi

·         Ürün ailesi oluşturma ve Hat dengeleme sistemi

Eğitmen: Cezmi AYTEKİN, 1973'te Muğla'da doğdu. 1996 yılında Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1 yıl bir tekstil firmasında çalışmasının ardından 1997-1998 yılları arasında askerlik görevini tamamladı.1998 yılında Delphi'da üretim planlama mühendisi olarak çalışmaya başladı.  Renault, Nissan, Fiat, Ford, Volvo OEM'leri ve çok sayıda Tier-1 müşteri için üretim planlama mühendisi olarak çalıştı. 2003-2008 yılları arasında aynı fabrikada lojistik yöneticiliği görevini yürüttü.Kazumi Nakada liderliğinde 2000 yılında başlatılan yalın dönüşümüne, çekme sistemine dayalı malzeme besleme, görsel supermarket yönetimi, seviyelendirilmiş üretim planlama, malzeme akış ve envanter yönetimi konularında lojistik alanında liderlik yaptı.9 yıllık üretim planlama ve lojistik yönetiminin ardından yaklaşık 1 yıl sure İK Yöneteciliği görevini yürüttü.10 yıllık Delphi deneyiminden sonra 1 yıl süre ile Fiat, Ford, Renault, Hyundai, BMW, Mercedes, Honda, Volvo, Toyota OEM'leri için aydınlatma  sistemleri, havaladırma ve elektromekanik parçalar üretimi yapan Magneti Marelli Bursa Fabrikaları Lojistik yöneteciliği görevinde bulundu.Bu sürede Prof. Dr. Hajime Yamashina liderliğinde tüm Fiat grubunda yürütülen WCM (Word Class Manufacturing) çalışmalarında Lojistik Pillar liderliği görevini yürüttü.2009 yılı sonundan itibaren Yalın Enstitü Derneği'nde eğitmen olarak çalışan Cezmi Aytekin evli ve bir erkek çocuğu babasıdır.

 

 
Seminer Kodu : 66
Seminer Ücreti : 150 TL
İletişim : İTKİB Eğitim Şb. 0212 454 02 00 / 1375-1190
     
ONLINE BAŞVURU