Moda Genel Kültürü

 

Seminer Günü : 9 Ocak 2017
Seminer Saati : 10:00 / 17:00
Seminer Yeri   : DIŞ TİCARET KOMPLEKSİ
 

 

Moda genel kültürünü geliştirmek: Moda markalarını ve tasarımcıları tanımak, sektör  hakkında güncel bilgileri yakalamak, moda endüstrisini etkileyen faktörleri incelemek ve trend takip yöntemlerini öğrenmek ve kaynaklarına ulaşmak isteyenlere yönelik başlangıç seviyesindeki bu eğitim moda sektörünün birleşenlerine hakimiyeti hedeflemektedir.

İçerik:

  • Moda Tarihindeki Önemli Dönemler ve Akımlar ve Günümüze Yansımaları
  • Moda Dünyasına yön veren şirketler, marka ve tasarımcılar
  • Moda Endüstrisinin etkili diğer oyuncuları: Moda Fotoğrafçıları, modeller, yerel ve uluslar arası moda dergileri, sosyal medya fenomenleri, sokak modası ve bloggerlar
  • Moda Haftaları ve terminolojileri
  • Moda sektörünü etkileyen şehirler ve stilleri
  • Trendleri nasıl takip edebilirsiniz? - Takip ve Araştırma Kaynaklarının Paylaşımı

Gerekli Malzemeler:

  • Not Defteri ve Kalem
  • Usb (Harici Bellek)

Eğitmen: Zehra Elif Taş Zevulun ; ODTÜ'de tamamladığı İşletme eğitimini, University of Illinois Chicago'dan aldığı MBA derecesiyle desteklemiştir. Uluslararası şirketlerdeki yönetim ve pazarlama deneyiminin ardından, Fashion Institute of Technology, London School of Fashion ve Central Saint Martins gibi uluslararası moda okullarında kısa süreli eğitimler almıştır. 2007 yılından bugüne, kendi ismi ile kurduğu moda danışmanlık firmasının bünyesinde kurumlara ve bireylere; moda, pazarlama ve trendler üzerine eğitim vermekte ve danışmanlık yapmaktadır. Günümüze uzanan bu süreç içerisinde Elele Dergisi'ne Genel Yayın Yönetmenliği, Zizigo, Markafoni, Trendyol ve Modagram gibi önemli internet alışveriş sitelerine Moda Danışmanlığı, Kemerburgaz Üniversitesi'nde Öğretim Üyeliği yapmıştır. Keynote Speakers Agency konuşmacıları arasında yer almaktadır. Zehra Elif Zevulun, danışmanlık ve eğitim işlerinin yanı sıra kurucusu olduğu moda websitesi zelfist.com'u ve Zelfist Youtube kanalını yönetmekte ve @zelfist kimliği ile sosyal medyada 250.000'den fazla kişi tarafından takip edilmektedir.

İstanbul Moda Akademisi hayatına Moda ve Tekstil İş Kümesi'nin projelendirme sürecinde dahil olmuş ve proje yöneticisi İTKİB ve Avrupa Birliği'ne bu süreçte pazarlama danışmanlığı hizmeti vermiştir. Takibinde İstanbul Moda Akademisi'nin lansman döneminde Pazarlama Yöneticisi olarak görev almıştır. Zehra Elif Zevulun, İstanbul Moda Akademisi'nde Moda Tasarımı, Moda Yönetimi, Moda Editörlüğü gibi bir çok eğitim kapsamında; Moda Tarihi, Günümüz Moda Dünyasının Paydaşları, Moda Basını, Dergi Konumlandırması, Moda Pazarlaması, Tüketici Davranışları, Dünya ve Türkiye Tüketim Trendleri derslerini vermektedir.  

 

 
Seminer Kodu : 56
Seminer Ücreti : 300 TL
İletişim : İTKİB Eğitim Şb. 0212 454 02 00 / 1375-1190
     
ONLINE BAŞVURU