Bülten Sıra No: 2023/5774

Türkiye-Birleşik Arap Emirlikleri Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması (KEOA) Bilgilendirme Semineri - 23 Haziran 2023

05 Haziran 2023, Pazartesi

T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan alınan bir yazıda,

Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Arap Emirlikleri Arasında Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması ve Anlaşmada Değişiklik Yapılmasına Dair?Notaların Onaylanması Hakkında Kararın (Karar Sayısı: 7180) 27 Nisan 2023 Tarihli ve 32173 sayılı (1. Mükerrer) Resmî Gazete’de yayımlandığı, Türkiye tarafından Anlaşma iç onay sürecinin tamamlandığı ve Anlaşma'nın yürürlüğe girmesi için Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafının iç onay sürecini tamamlanmasının beklendiği hatırlatılmaktadır.

 

Söz konusu anlaşmaya yönelik olarak çok fazla soru geldiği için Ticaret Bakanlığı tarafından Birleşik Arap Emirlikleri ile ekonomik ilişkisi olan firmalar ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik olarak 23 Haziran 2023 tarihinde söz konusu anlaşma üzerine bir online bilgilendirme semineri yapılacağı bildirilmektedir.

 

Söz konusu etkinliğe katılmak isteyen firma temsilcilerinin en geç 16 Haziran 2023 tarihine kadar aşağıda yer alan online katılım formunu doldurmaları gerekmektedir:

 

forms.itkib.org.tr/FormsView.aspx?ID=3447

 

Not: Online bağlantı linkleri, katılım başvurusun tamamlayan firmalara daha sonra Bakanlık tarafından paylaşılacaktır.Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.