Bülten Sıra No: 2020/4670

Gana Sanal Genel Ticaret Heyeti, 25-29 Ocak 2021

27 Kasım 2020, Cuma

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM ) alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Meclisleri organizasyonu ile 25-29 Ocak 2021 tarihleri arasında Gana’ya yönelik bir Sanal Ticaret Heyeti düzenlenecek olup, Gana’dan iş insanlarının ortak bir dijital platforma davet edileceği nitelikli sanal iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

 

Tüm dünya ile birlikte ülkemizin de içinde bulunduğu salgın ortamında, ihracatımızı tekrar canlandırmaya yönelik iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek bahse konu Sanal Ticaret Heyetimiz Demir Ve Demir Dışı Metaller, Çelik, İnşaat Malzemeleri (Demir Çelik, Çimento Şeridi, Alçı, Seramik vb.) ve İnşaat sektörü ile bağımlı Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri (Mobilya, Çelik Kapı vb.), Otomotiv Endüstrisi, Tekstil ve Hammaddeleri, Hazırgiyim ve Konfeksiyon, Makine ve Aksamları (Tarım Makineleri), İklimlendirme Sanayii, Gıda (Paketli Temel Gıdalar, Makarna, Sıvı Bitkisel Yağ, Un, Konserve Gıdalar vb.) sektörleri başta olmak üzere ilgili sektörlerde iştigal eden azami 30 firmamızın katılımları ile gerçekleşecektir.

 

Bahse konu sanal ticaret heyetimize katılım yukarıda belirtilen kontenjanla sınırlı olup, başvuru ve ödemeler için son tarih 16 Aralık 2020 Çarşamba günü saat 17:00’dir. Son Başvuru tarihine kadar başvuran firmalar, başvuru ve ödeme tarihlerine göre önceliklendirilecek ve azami 30 firma kontenjanının dolması halinde başvuruların alımı son başvuru tarihinden önce kapanabilecektir.

 

Heyete ön başvuru için https://bit.ly/3q2GXpZ internet bağlantısında yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Formda belirtilen bilgiler doğrultusunda B2B Eşleştirme firması başvuran firmalara özel nitelikli iş görüşmesi yapılıp yapılamayacağına dair ön araştırma yapacaktır. Ön araştırmanın olumlu sonuçlanması durumunda firmalar e-posta yoluyla bilgilendirilecektir ve heyete kesin katılım için organizasyon kapsamındaki B2B eşleştirme, tercümanlık, teknik altyapı, reklam & tanıtım giderlerinden oluşan 3.200 Türk Lirası tutarındaki katılım bedelinin firmalara bildirilecek kanallar ile ödenmesi gerekmektedir.

 

Gana Sanal Ticaret Heyeti kapsamında;

 

- Heyete katılım her bir firma için azami 3 kişi ile sınırlı olup, ödemeler firma başı olarak alınacaktır.

- Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebiyle, başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.

- Heyete katılım, başvuru formunun doldurulup ödeme yapılması ile kesinleşmektedir.

-Heyete katılım, katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilememektedir.

-Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra firma eşleştirme çalışması gerçekleştirilecek olup, yabancı potansiyel satın alımcılar etkinliğe davet edilecektir.

-B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.

 

Etkinlik Taslak Programı:

Saat detayları netleştirildiğinde, bilgi www.tim.org.tr adresinde ve TİM mobil uygulamasında paylaşılacaktır.

  • 25-29 Ocak 2021 - İkili İş Görüşmeleri

(Zoom programı aracılığı ile - https://zoom.us/)

Ayrıntılı Bilgi:

Mehmet CESUROĞLU: mehmetcesuroglu@tim.org.tr  0212 454 04 86 50 70Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.