Bülten Sıra No: 2017/3271

07 Aralık 2017, Perşembe

Revize/T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin Senegal Ziyareti Kapsamında Senegal-Türkiye-İş Forumu

DEİK’ten alınan bir yazıda, T.C. Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekci’nin, 16-31 Aralık 2017 tarihleri arasında Dakar'da düzenlenecek olan 26. FIDAK Uluslararası Fuarı kapsamındaki Türk Günü etkinliğine katılımı öngörüldüğü belirtilmektedir.

 

Yazıda devamla, bahse konu ziyaret vesilesiyle, DEİK/Türkiye-Senegal İş Konseyi organizasyonunda 20-21 Aralık 2017 tarihleri arasında Dakar’da Senegal-Türkiye İş Forumu ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlandığı aktarılmaktadır.

 

Bahse konu ziyaret kapsamında; katılımcılarımızın, konaklama, transfer vb. giderlerinin karşılanmasını teminen DEİK Paket Program bedeli 1.300 Avro (Uçak biletleri hariç) sadece İş Forumu ve ikili görüşmelere katılmayı arzu eden katılımcılar için Yerinden Katılım ücreti ise 200 Avro olarak belirlenmiştir. Ziyarete ilişkin lojistik detaylar bilahare iletilecek olup; anılan ziyarete katılacak üyelerimizin Senegal vizelerinin, geçerlilik süresi devam eden pasaportta olması önem arz etmektedir (Vizeye ilişkin bilgiler ekte yer almaktadır). Senegal’e ziyaret için ayrıca sarıhumma aşısı gerekmekte olup, aşı kartlarının pasaport ile birlikte taşınması zaruridir. Sarıhumma aşısı ücretsiz olarak Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’ne (www.seyahatsagligi.gov.tr) bağlı seyahat sağlığı merkezlerinde yapılmaktadır.

 

Bu bilgiler ışığında, anılan ziyarete katılımınızı arzu eder, katılmak isteyen üyelerinizin, katılım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/539/9893 bağlantısında yer alan başvuru formunun doldurulması ve paket bedeli ( Paket Bedeli 1.300 Avro, uçak biletleri hariç) Senegal’de gerçekleştirilecek İş Forumu’na Yerinden Katılım bedeli 200 Avro) ödemesine ilişkin dekontun DEİK’e (Saadet Gülmez, E-Posta: africa@deik.org.tr, Tel: 0212 339 5061) 11 Aralık 2017, Pazartesi günü mesai bitimine kadar iletmeleri gerekmektedir.

 

Bilgilerinizi rica ederiz.

 

Ekler:

 

Ek-1: Taslak Programı (1 Sayfa) indirmek için tıklayınız.

Ek-2: Senegal Ülke Bültenini (1 Sayfa) indirmek için tıklayınız.

Ek-3: Senegal Vize Başvuru Formunu indirmek için tıklayınız.Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.