Bülten Sıra No: 2017/3245

16 Kasım 2017, Perşembe

Türkiye – Suudi Arabistan İş ve Yatırım Forumu

DEİK’den alınan bir yazıda, DEİK/Türkiye - Suudi Arabistan İş Konseyi tarafından, 22 Kasım 2017 tarihinde, Ceylan Intercontinental Otel’te Suudi Arabistanlı işadamlarının katılımlarıyla “Türkiye – Suudi Arabistan İş ve Yatırım Forumu” nun düzenleneceği belirtilmektedir.  Yazıda devamla, söz konusu foruma, Suudi Arabistan Ticaret ve Yatırım Bakanı Sayın Majid Abdullah Alkasabi ile T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin katılımlarının katılacağı öngörülmektedir.

 

Türkiye’nin 2016 yılında Suudi Arabistan’a ihracatı 3,2 milyar ABD Doları’nı geçmiş olup iki ülke arasındaki ticaret hacmi 5 milyar ABD Doları olarak gerçekleşmiştir. Türkiye’nin Suudi Arabistan’a ihracatında başta gelen kalemler; halılar, makinalar ve mekanik cihazlar, mobilyalar, tekstil ve konfeksiyon ürünleri, inşaat malzemeleri, meyve, demir ve çelik ürünleri, plastik mamulleri şeklindedir.

 

Bu kapsamda, Suudi Arabistan heyet listesi ve taslak program ekte sunulmuştur. Bahsedilen toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/527/9732 adresinden katılım bedelini ödeyerek (katılım bedelleri katılım formunda belirtilmiştir) en geç 20 Kasım 2017, Pazartesi günü mesai bitimine kadar kayıt gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

 

Bilgileriniz rica ederiz.

 

 

İletişim: Buğra Karahan | bkarahan@deik.org.tr | 212 339 5043

 

Ekler:

 

Ek 1: Heyet listesini indirmek için tıklayınız.

Ek 2: Taslak programı indirmek için tıklayınız.Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.