Bülten Sıra No: 2017/3224

08 Kasım 2017, Çarşamba

Türkiye-Rusya İş Konseyi XIX. Ortak Toplantısı, 29-30 Kasım 2017, Voronej

DEİK’den alınan bir yazıda 21 Ekim 2017 tarihinde Kazan’da gerçekleştirilen Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 15.Dönem Toplantısında imzalanan KEK Prokotolünde yer verilen diğer önemli hususların yanı sıra, gündeme aldığı sorunlar ve katılımcıların nitelik ve niceliği açısından özel sektörde iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğinin kilometre taşlarını oluşturan en önemli etkinliklerden biri olan ve bu yıl 19’uncusu yapılacak Türkiye-Rusya ve Rusya-Türkiye İş Konseyleri Ortak Toplantılarının 30 Kasım 2017 tarihinde Rusya Federasyonu’nun Voronej şehrinde düzenlenmesi maddesinin derç edildiği belirtilmektedir.

 

Yazının devamında, ekteki taslak program çerçevesinde düzenlenecek olan Voronej ziyaretine katılmayı arzu eden üyelerimizin en geç 15 Kasım 2017 Çarşamba günü, saat 18:00’a kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/519/9385 adresli internet bağlantısı üzerinden kayıt yaptırmaları; İstanbul – Voronej – İstanbul uçak biletleri, Voronej’de 3 gece konaklama, havaalanı ve şehir içi transferler, rehber tercüman hizmetleri ve diğer organizasyon giderlerinin dahil olduğu katılım bedeli avans tutarını kayıt sayfasında belirtilen hesaba yatırmaları gerektiği aktarılmaktadır.

 

Söz konusu etkinliğe kendi imkânları ile katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/520/9385 adresli internet bağlantısından kayıt yaptırmaları mümkün olup; her iki katılım şeklinde Rusya’ya giriş için iş vizesi katılımcılar tarafından münferit olarak temin edilecektir. Rusya Federasyonu’na giriş vizesi işlemleri hakkında detaylı bilgiye http://www.vhs-turkey.com/ adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir. Vize işlemlerin hızlandırılması amacıyla, kayıt formunda iş vizesine ihtiyacı olduğunu belirten katılımcıların isimleri Rusya’daki makamlara bildirilerek karşı taraftan davet yazıları talep edilecek olup, ilgili yazılar Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğuna DEİK tarafından iletilecektir. Anılan ziyaret programına ilişkin her türlü güncelleme ve detay bilgi katılım teyidi veren firma temsilcilerine bilahare iletilecektir.

 

Etkin ve tatmin edici ziyaret programının hazırlanabilmesi için başvuruların yukarıda belirtilen tarihten önce ve mümkün olduğu kadar erken yapılması önem arz etmektedir.

 

Bilgilerinizi rica ederiz.

 

Ekler:

Ek 1: Taslak program (2 sayfa) indirmek için tıklayınız.

Ek 2: Voronej bölge tanıtım sunumu http://www.deik.org.tr/contents-fileaction-15717

Ek 3: Voronej tarım sektörü tanıtımı http://www.deik.org.tr/contents-fileaction-15715Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.