Bülten Sıra No: 2017/3208

24 Ekim 2017, Salı

Finlandiya Günü – 09 Kasım 2017

Finlandiya Büyükelçiliği’nden alınan bir yazıda;

Finlandiya’nın bağımsızlığının 100. Yılı onuruna, Team Finland Türkiye tarafından  09 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek olan Türkiye Tasarım Haftası kapsamında Finlandiya Günü de düzenleneceği bilgisi iletilmektedir.

Finlandiya Günü'nde Nokia, Kone, Fiskars ve diğer iyi tanınan firmalardan ilgi çekici konuşmacıların katılacağı, Finlandiya’nın tasarım anlayışının alışılmadık örneklerinin sergileneceği, seminer, panel ve tasarım sohbetlerini kapsayan bir program yer alacağı belirtilmekte olup, organizasyonun ana fikrinin, özel sektör ve kamu sektörünün tasarımın gücünü kullanarak üretkenliklerini ve müşteri memnuniyetini nasıl artırabileceklerini göstermek olduğu ifade edilmekte olup etkinliğin davetiyesi ekte yer almaktadır.

Davetiyeyi indirmek için lütfen tıklayınız.

Etkinlik kapsamında ayrıca B2B görüşmeler gerçekleştirilecek olup, detaylı bilgiye şu linkten ulaşmak mümkündür: http://www.finland.org.tr/public/default.aspx?contentid=367159&nodeid=37333&contentlan=2&culture=en-US

Türkiye Tasarım Haftası’ndan düzenlenen Finlandiya Günü etkinliğine katılan Fin Şirketlerin Türkiye’de geliştirmek istediği iş alanlarına ilişkin genel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

· Nihai müşteri arayan 9 firma : Arctic Design Factory, Choise, Finn Savotta, Martela, OMUUS, Pentagon Tasarım, RePack, SEOS, Mottowasabi, Stüdyo Mikko Laakkonen

· Türkiye'de bir iş ortağı arayışında olan 3 firma : Choise, Finn Savotta, Martela, Stüdyo Mikko Laakkonen

· Türkiye'de tedarikçi arayan 2 firma: Choise, Finn Savotta, OMUUS

· Türkiye'de alt yüklenici/üretici arayan 2 firma: OMUUS ve Fin Savotta

· Türkiye'de yatırımcı arayan 2 firma: Arctic Design Factory ve OMUUS

 

Yukarıdaki bilgiler ışığında, bahsi geçen Fin şirketlerinin hangi sektörlerdeki Türk şirketleriyle buluşmak istediğine ilişkin bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

• Outdoor ürün satan perakendeciler, ithalatçılar, distributorler

• Uyku tulumu üreticileri

• Alt yüklenici/üreticiler: (Giyilebilir teknolojilerde kullanılan) Akıllı/elektronik cihazların entegrasyonu için tekstil üreticileri

• Ürün geliştirme aşamasında endüstriyel tasarım hizmetlerine ihtiyaç duyan, tüketici açısından iyi olan sektörlerdeki Endüstriyel şirketler arasındaki yeni temaslar

• Mobilya, aydınlatma, seramik endüstrisi şirketleri

• Ürünlerini / hizmetlerini geliştirmek ya da yeni ürün veya hizmet kavramları yaratmak isteyen endüstriyel şirketler.

• Müşteri deneyimini geliştirmek isteyen şirketler. (Örnek oteller veya hastaneler).

• Start Up’lar da dahil olmak uzere teknoloji firmaları, teknoloji know-how’ına sahip ancak henüz markalaşma sürecine girmemiş firmalar/organizasyonlar.

• Otel ve restoran inşaat şirketleri. İmalat tedarikçileri - Otelcilik sektöründe profesyonel paydaşlar

• Akıllı evlere yönelik ev elektroniği üreticileri. Tüketici elektroniği. Tıbbi cihaz imalatçıları. Elektrikli araba üreticileriBültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.