Bülten Sıra No: 2017/3202

20 Ekim 2017, Cuma

Türkiye – Özbekistan İş Forumu, 26 Ekim 2017, İstanbul

DEİK’ten alınan bir yazıda, Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Şevket Mirziyoyev’in Türkiye Resmi ziyareti çerçevesinde, T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Özbekistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Sayın Cemşid Kuçkarov ve Özbekistan’ın en büyük devlet işletmelerinin üst düzey yöneticilerinin katılımıyla, 26 Ekim 2017 tarihinde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Yatırım Komitesi işbirliğinde Swissotel The Bosphorus Istanbul’da (Adres: Vişnezade Mahallesi, Acısu Sokaği No:19, Beşiktaş / İstanbul) Türkiye – Özbekistan İş Forumu düzenleneceği belirtilmektedir.

 

Yazının devamında, Orta Asya’nın en fazla nüfusa sahip ülkesi olan Özbekistan hizmetler sektörü, turizm, tarım ve gıda sanayii, inşaat malzemeleri, gıda işleme ve tarım makineleri, otomotiv ana ve yan sanayii, tekstil, ilaç sanayii, temizlik malzemeleri ve diğer günlük tüketim ürünleri, enerji, kimya sanayii, madencilik ve birçok başka sektörde önemli ihracat ve yatırım potansiyeli barındırdığı belirtilmektedir.

 

Bahse konu Forumda Özbekistan ekonomisindeki son gelişmeler, ülkenin yatırım mevzuatı ve yatırımcılara sağlanan teşvikleri konu alan oturumlar sunum ve soru-cevap şeklinde gerçekleştirileceği belirtilmekte olup, arzu eden katılımcılara Özbekistanlı yetkililerle birebir görüşme imkânı sağlanacağı vurgulanmakladır.

 

Söz konusu Foruma katılmak isteyen firmaların 24 Ekim 2017, Salı günü saat 18:00’e kadar aşağıdaki internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir:

https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/499/9347. Program ve Özbekistan heyet listesi ekte sunulmaktadır.

 

Bilgilerinizi rica ederiz.

 

Ekler:

EK-1: Program (2 sayfa) indirmek için tıklayınız.

EK-2: Heyet Listesi (1 sayfa) indirmek için tıklayınız.

 Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.