Bülten Sıra No: 2004/41

1-Kamerunlu ve Türk işadamları Arasında İkili İş Görüşmeleri Hk.<br> 2-Yapı Kredi Leasing Tarafından İhracatçı Firmalara Sağlanan Kredi İmkanı Hk. <br>

04 Haziran 2004, Cuma

Üyelerimize Sirkülerler ve Duyurularımız Artık Elektronik Ortamda iletilecektir.

Genel Sekreterliğimizce yayınlanmakta olan sirkülerler ve duyurular 01 Haziran 2004 tarihinden itibaren artık sadece internet sayfamızda (www.itkib.org.tr) yayınlanarak ve Genel Sekreterliğimize kayıtlı bulunan e- posta adreslerine gönderilmek suretiyle üyelerimize ulaştırılacaktır. Detaylı bilgi  11.03.2004 tarihinde  üyelerimize posta ile  gönderilen ve web sitemizde yayınlanan Genel Sekreterliğimizin 7 nolu sirkülerinde  yeralmaktadır.

 

“Tekstil ve Konfeksiyon Haber / Yorum Bülteni”

Web Sitemizde

Genel Sekreterliğimiz AR- GE ve Mevzuat Şubesi tarafından  çeşitli yabancı kaynaklar taranarak hazırlanan ve tekstil ve konfeksiyon sektörleri hakkında dünyadaki çeşitli gelişmeleri ve bakış açılarını konu alan   “Tekstil ve Konfeksiyon  Haber/Yorum  Bülteni”      Genel  Sekreterliğimizin  web  sitesinde  www.itkib.org.tr  “Dış Ticaret Bilgileri “ penceresinde  “ Haber/Yorum” başlığı  altında  her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır.

1-Kamerunlu ve Türk işadamları Arasında İkili İş Görüşmeleri Hk.

Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde ve İstanbul Maden ve Metaller İhrcatçı Birlikleri  organizasyonunda, Afrika ile Ekonomik İlişkilerin Geliştirilmesi Stratejisi (AEGS) kapsamında, Kamerun Sanayi ve Ticaret Devlet Bakanı Maigari Bello Bouba başkanlığında, Kamerun Ticaret, Sanayi, Madencilik ve El Sanatları Odası (CCIMA) üyesi işadamlarının 09-13 Haziran 2004 tarihleri arasında, ülkemize yapacağı resmi ziyaret çerçevesinde, Kamerunlu ve Türk işadamları arasında, 10 Haziran 2004 Perşembe günü 10:30-17:00 saatleri arasında, İstanbul / Dış Ticaret Kompleksi, B ve C Blok Zemin Kat Toplantı Salonlarında, katılımın ücretsiz olduğu, İkili İş Görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

Deri işleme tesisi olan bir firmanın da yeraldığı İkili İş Görüşmelerine katılmak isteyen üyelerimizin , Ek’li listede yeralan Kamerunlu firmalardan, görüşmek istediklerini işaretleyerek,                     08 Haziran 2004 Salı günü mesai saati bitimine kadar, doğrudan  İstanbul Maden ve Metaller İhrcatçı Birlikleri  Genel Sekreterliği’nin  0212-454 03 93 numaralı faksına göndermeleri gerekmektedir.

AR-GE Şubesi
Adres : Dış Ticaret Kompleksi A-Blok Çobançeşme Mevkii, Sanayi Cad.
Yenibosna – Bahçelievler / İstanbul  
Tel: 0212 454 00 00 Faks: 0212- 454 03

           Yapı Kredi Leasing Tarafından İhracatçı  Firmalara Sağlanan Kredi İmkanı Hk.

 

Yapı Kredi Leasing tarafından 21.05.2004 tarihinde gönderilen bir yazıda, ihracat yapan firmaların yatırımlarının desteklenmesi amacıyla, Dünya Bankası kaynaklı özel bir kredi imkanı sunulduğu belirtilmektedir. İhracat sektörüne destek amaçlı, sadece ihracat yapan firmalara proje bazında kullandırılacak kredi ile ilgili genel koşullar şöyledir: Projelerin yatırım teşvik belgeli olması zorunluğu olmayıp, kredinin kullanımı ABD Doları cinsinden olacaktır. Kredi 6 aylık Libor oranına göre değişken faizli olarak kullandırılacak olup, maksimum vadesi 2010 yılıdır. Hem yerli hem ithal malları içeren yatırımların kredilendirilebileceği projelerdeki minumum yatırım tutarı 100.000 ABD Doları olmalıdır. Söz konusu kredilerle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyen üyelerimiz Yapı Kredi Leasing ile temasa geçebilirler. (Tel: 0212- 336 60 00, ilgili kişi: Melih İZGİ) 

 

 Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.