Bülten Sıra No: 2004/34

17 Mayıs 2004, Pazartesi
İlgili Birim/Kurum: GENEL SEKRETERLİK

1-İstanbul İhracatçı Birlikleri Tarafından 30 Mayıs - 3 Haziran 2004 Tarihleri Arasında Düzenlenecek Olan “Etiyopya Alım Hayeti” Hk<br> 2-21-24 Mayıs 2004 Expo Puglia 2004 Fuar ve Workshop Hk<br> 3-Türkiye’de İhracatın Yükselişi ve Bir Gelecek Vizyonu : İhracat Stratejik Planı “ Paneli <br>

 

Üyelerimize Sirkülerler ve Duyurularımız Artık Elektronik Ortamda iletilecektir.

Genel Sekreterliğimizce yayınlanmakta olan sirkülerler ve duyurular 01 Haziran 2004 tarihinden itibaren artık sadece internet sayfamızda (www.itkib.org.tr) yayınlanarak ve Genel Sekreterliğimize kayıtlı bulunan e- posta adreslerine gönderilmek suretiyle üyelerimize ulaştırılacaktır. Detaylı bilgi  11.03.2004 tarihinde  üyelerimize posta ile  gönderilen ve web sitemizde yayınlanan Genel Sekreterliğimizin 7 nolu sirkülerlerinde  yeralmaktadır.


1-İstanbul İhracatçı Birlikleri Tarafından 30 Mayıs - 3 Haziran 2004 Tarihleri Arasında Düzenlenecek Olan “Etiyopya Alım Heyeti” Hk.

2-21-24 Mayıs 2004 Expo Puglia  2004 Fuar ve Workshop Hk.

3-“Türkiye’de İhracatın Yükselişi ve Bir Gelecek Vizyonu : İhracat Stratejik Planı “  Paneli Hk  

1-İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nden gönderilen bir yazıda, Etiyopya’da faaliyet gösteren 35 adet firmanın çeşitli ürünler satın almak üzere 30 Mayıs - 3 Haziran 2004 tarihleri arasında  ülkemize geleceği bildirilmektedir. Etiyopyalı firmaların ilgilendikleri ürün grupları içersinde gömlek, her türlü hazırgiysiler, çocuk giysileri, ev tekstili, tekstil ürünleri, halı, kumaşlar, giysi aksesuarları, ayakkabı, yorgan, battaniye, PP çantalar ve akrilik iplik de yer almaktadır. Etiyopyalı firmalar ile Türk firmaların ikili görüşmeleri Istanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği organizasyonunda, 31 Mayıs ve 1 Haziran 2004 tarihlerinde  Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirilecektir. Söz konusu Etiyopyalı firmalar ile görüşmek isteyen üyelerimizin, 24 Mayıs 2004 tarihine kadar, ekli listeyi doldurarak İstanbul İhracatçı Birlikleri’nin 0212 454 05 01 - 02 numaralı fakslarına göndermeleri veya konu kısmına “ETİYOPYA ALIM HEYETİ BAŞVURUSU” yazarak iib@iib.org.tr adresine e-posta ile iletmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için: İstanbul İhracatçı Birlikleri Fuarlar Şubesi, Tel: 0212 454 05 00 .

  

2-Roma Büyükelçikiği Ticaret Müşavirliği tarafından gönderilen bir yazıda; İtalya’nın Puglia Bölgesi ile Türk işadamları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla 21-24 Mayıs 2004 tarihlerinde  Expo Puglia 2004   Workshop ve  Fuarı’nın  düzenleneceği bildirilmiştir.

 

Organizasyona Puglia Bölgesi İdaresi  yetkilileri , Lecce Belediye Başkanı ve Üniversite yetkilileri , Sanayi ve Ticaret Odası üst düzey yetkililerinin  yanısıra , tekstil, konfeksiyon , deri ayakkabı, makina, otomotiv , inşaat , mermer , kuyumculuk  elektrikli cihazlar , gıda turizm sektörlerined faaliyet gösteren ve Türkiye ile işbirliği imkanlarını geliştirme amacıyla 50 kadar firma temsilcisinin katılımı da sözkonusu olacaktır.

İtalya’nın dinamik ve iki ülke ekonomik ilişkileri bakımında potansiyel arz eden bir bölgesi konumunda olan “Pugla Bölgesi” ile ticari ilişkilerin güçlendirilmesine hizmet edeceğine düşünülen  22 Mayıs 2004 saat 10:00’da  Grand Cevahir Hotel Kongre Merkezi’nde gerçekleştirelecek  açılış Kokteyli’ne bütün üyelerimiz  davetlidir

 

3-Dış Ticaret Müsteşarlığımız  tarafından yürütülen Acil Eylem Planı kapsamında  ihracatçılarımıza ve ihracatla ilgili kurum ve kuruluşlara rehberlik etmek üzere , izlenmesi gereken yol haritasının  oluşturulması ve geleceğe dönük bir vizyon  ortayan  konulması amacıyla “ İhracat Staratejik Planı 2004 –2006  hazırlanmıştır.

Sözkonusu planın kamuoyuna tanıtılması ve duyurulmasını teminen , Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Yarınlar için Düşünce Platformu organizasyonu ile   20 Mayıs 2004 Perşembe günü saat: 10:00 ‘da Ankara Hilton Oteli’nde  “Türkiye’de İhracatın Yükselişi ve Bir Gelecek Vizyonu : İhracat Stratejik Planı “ konulu bir Panel düzenlenecektir.

Konuyla ilgilenen üyelerimzin katılımı rica olunur.Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.