Bülten Sıra No: 2004/12

25 Mart 2004, Perşembe
İlgili Birim/Kurum: TDH FUARLAR ŞUBESİ

6 – 9 HAZİRAN 2004 Tarihleri Arasında RUSYA FEDERASYONU / Moskova’ya<br> Gerçekleştirilecek MARKA TİCARET HEYETİ Organizasyonu Hk <br>

Konu: 6 – 9 HAZİRAN 2004 tarihleri arasında RUSYA FEDERASYONU / Moskova’ya

gerçekleştirilecek MARKA TİCARET HEYETİ organizasyonu hakkında ...

SAYIN FİRMA SAHİBİ VE / VEYA İHRACAT MÜDÜRÜ;

Ülkemiz ihraç ürünlerinin tanıtımı ve ihracatçı firmalarımızın dış pazarlardaki paylarının arttırılabilmesi amacıyla yürütülmekte olan faaliyetler çerçevesinde Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğünde, Genel Sekreterliğimiz organizatörlüğünde 6 – 9 Haziran 2004 tarihleri arasında Rusya Federasyonu / Moskova’ya “MARKA TİCARET HEYETİ” gerçekleştirilecektir.

Türk malı imajının hedef pazarlarda tanıtımı ve kendi markası ile yurtdışına açılan firmalarımızın desteklenmesi amacıyla organize edilecek heyete,

ä dokuma konfeksiyon mamülleri / giyim eşyaları (dokuma kumaştan kaban, palto, gömlek, bluz, takım elbise, pantolon gibi dış giysiler ile iç çamaşırları),

ä örme konfeksiyon mamülleri / giyim eşyaları (t-shirt, sweatshirt, kazak, süveter, triko gibi dış giyim eşyaları ile iç çamaşırları) ,

ä deri konfeksiyon mamülleri

konularında kendi markası olan ve Türk ürünlerine olan güveni güçlendirecek nitelikte uluslararası standardlara uygun markalı ürünler imal ve ihraç eden firmalar iştirak edebileceklerdir.

MARKA TİCARET HEYETİ’nde dış ticaret sektörümüzü temsil edecek uluslararası marka oluşturma hedefini haiz, vizyon sahibi Türk firmaların yer alması, ziyaret edilecek ülkelerdeki iş çevrelerine verilecek mesajlar açısından önemli görülmektedir. Bu bakımdan heyet, katılım başvurularının Dış Ticaret Müsteşarlığı ile Genel Sekreterliğimiz ve/veya ilgili Yönetim Kurulları’nın görüş ve değerlendirmeleri neticesinde oluşturulacaktır.

145 milyonluk nüfusu ve 5.700 $ düzeyindeki kişi başına düşen milli geliri ile Rusya Federasyonu’nda ihracat, franchising-temsilcilik verilmesi, ortak yatırım ve mağazacılık yatırımı imkanlarının araştırılması bakımından sözkonusu MARKA TİCARET HEYETİ organizasyonu, marka sahibi firmalarımız açısından önemli bir fırsat niteliğindedir.

Organizasyon esnasında Rusya Federasyonu’nun perakende piyasası, sektörel rekabet koşulları, yabancı sermaye ve yerel mevzuatı ile mağazacılık konularında yerel uzmanlar tarafından Türk işadamlarına güncel bilgiler aktarılacak ve firma profilleri dikkate alınarak uygun Rus firmaları ile önceden programlanarak ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

Moskova’ya gidecek olan MARKA TİCARET HEYETİ için mevcut THY uçuşları gözönünde tutularak hazırlanan taslak program aşağıda verilmektedir:

6 Haziran 2004 Pazar è THY’nin TK 1413 sefer sayılı uçağı ile 08.40’da Moskova’ya uçuş
Otele yerleştikten sonra “Bilgilendirme Toplantısı”

7 Haziran 2004 Pazartesi è Perakende sektörü emlak piyasası brifingi ve perakende merkezlerini ziyaret
Yerel basın ve iş çevrelerine yönelik tanıtım kokteyli ve defile

8 Haziran 2004 Salı è İkili iş görüşmeleri
Sayın Büyükelçi’nin vereceği resepsiyon

9 Haziran 2004 Çarşambaè THY’nin TK 1414 sefer sayılı uçağı ile 13.40’da İstanbul’a uçuş


Ticaret Heyeti’ne iştirak etmek üzere ön başvuru, http://www.itkib.org.tr/res800/firmaprofili/moskova adresinden erişilecek FİRMA PROFİLİ doldurulup elektronik ortamda Genel Sekreterliğimize gönderilerek yapılabilecektir.

Uçak ve otel rezervasyonları, ön başvurular dikkate alınarak Genel Sekreterliğimiz tarafından yaptırılacaktır. Gerek organizasyon gerekse katılım bedeli ve ödeme ile ilgili diğer bilgiler, ön başvuru yapan ve kabul edilen firmalara bilahare bildirilecektir.

Bilgileriniz ile Moskova’ya gidecek MARKA TİCARET HEYETİ’nde yeralmak istemeniz durumunda, en geç 12 NİSAN 2004 Pazartesi gününe kadar http://www.itkib.org.tr/res800/firmaprofili/moskova> adresinden ulaşacağınız FİRMA PROFİLİ’ni tamamı İngilizce, büyük harf ve eksiksiz şekilde doldurarak elektronik ortamda Genel Sekreterliğimize iletmeniz rica olunur.

ÖNEMLİ NOT:

1) Lütfen Firma Profili’nde “Main Export Items” bölümünü ayrıntılı şekilde doldurunuz, bayan yünlü örme kazak”, “bayan kürk manto”, “ dokuma bay takım elbise” gibi ayrıntılı tanımlar yazınız . Bu bilgi, size uygun ikili görüşmeler organize edilebilmesi açısından büyük önem arzetmektedir.

2) Gerekli hallerde telefonla danışmak üzere 0-212-454 02 00 (dahili 1316) Fuarlar ve Tanıtım Şubesi ile temasa geçilebilir.

FUARLAR/ BEBültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.