Bülten Sıra No: 2017/3136

12 Eylül 2017, Salı

Design Turkey

Bilindiği üzere, TURQUALITY® Projesi, 2006/4 sayılı “Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY®’nin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” kapsamında yürütülen dünyanın ilk devlet destekli marka geliştirme programıdır.

 

Bir TURQUALITY® etkinliği olarak, endüstride ve toplumda tasarım farkındalığını yükseltmek üzere T.C. Ekonomi Bakanlığı, Meclisimiz ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun (ETMK) katkılarıyla yürütülmekte olan çalışmalar çerçevesinde, Türkiye’de kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeten, ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran, topluma ve kullanıcıya nitelikli tasarımın taşıdığı değerleri tanıtan iyi tasarımı ödüllendirmek suretiyle temelde ödüle ürün veren bir değerlendirme sistemi oluşturmak amacıyla “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri” organizasyonu gerçekleştirilmektedir.

 

Bugüne kadar 5 kez gerçekleştirilen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nin 6.’sının, 8-12 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Türkiye Tasarım Haftası kapsamında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Konu hakkında detaylı bilgiye www.designturkey.org.tr sitesinden ulaşılabilir.

 

Bilgilerinizi rica ederiz.

 Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.