1 2 3 4 5
 
KISA KISA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
           Mete Uğuz                      Jak Eskinazi
 Ege'de seçim vardı

Geçtiğimiz ay, 14-18 Nisan tarihleri arasında Ege İhracatçı Birlikleri Genel Kurullarını tamamladı. Aynı zamanda seçimlerin de yapıldığı Genel Kurullar süresince Hazır Giyim ve Konfeksiyon, Tekstil ve Hammaddeleri ve Deri Birliklerinin Başkanları ve Yönetim Kurulları belirlendi.

Ege Hazır Giyim’in yeni başkanı Jak Eskinazi
Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin Genel Kurul’unda Başkanlığa Roteks Tekstil İhracat Sanayi A.Ş Genel Müdürü Jak Eskinazi getirilirken, Başkan Vekili Sun Tekstil’den Sabri Ünlütürk oldu. Genel kurul
sonucunda Yönetim Kurulu’nun diğer

 
 
 
üyeleri ise şu şekilde oluştu: Remzi Peköz, Perihan Tamik, Metin Yorgancıoğlu, Belgütay Oral, Altan Yalaz, Serhan Ünsal ve Abdurrahman Özsalan. Başkanlığı Mete Uğuz’dan devralan yeni başkan Jak Eskinazi eski başkana birliğe yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Deride Jak Galiko ile yola devam
Ege’de bir diğer seçim de Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde gerçekleşti. Birlik üyeleri Genel Kurul’da Başkan ve Lider Deri Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Genel Müdürü Jak Galiko ile yola devam kararı alırken, Başkan Vekili de Adnan Alak oldu. Seçimler sonucunda Yönetim Kurulu Funda Baltalı, Turhan Tekin, Mustafa Sepici, Erkan Zandar, Rıfat Sarı, Ömer Ağartıoğlu ve Ethem Uysal’dan oluştu. Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Jak Galiko yaptığı açıklamada ihracatın daha da geliştirilmesi için çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceklerini belirtti.

Tekstilde Fikret Mısırlı yeniden başkan
Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Genel Kurulu’ndan ise Fikret Mısırlı yeniden başkan olarak seçildi. Remzi Korkut’un Başkan Vekilliği’ne getirildiği seçimlerden çıkan Yönetim Kurulu şöyle: Guillaume Pagy, Hasan Şentürk, Muzaffer Çürük, A.Özalp Sabit ve Frederic W.C. Giraud. Geriye kalan iki üye ise henüz belirlenmedi.
 
Mithat Selection'dan
"Opera Geceleri"
 
Geleneksel “Mithat Selection Opera Geceleri”nin yedincisi Haziran ayında başlıyor. Yaz ayları boyunca devam edecek etkinlik Mithat Selection’un Erenköy mağazası önünde Pazar günleri 21.00-22.00 saatleri arasında
 
 
düzenlenecek. Halka açık düzenlenen etkinlik opera sanatını popülerleştirmeyi ve opera alanında eğitim gören gençleri desteklemeyi amaçlıyor. Geçen senelerde gördüğü ilgi üzerine kış sezonunda da devam eden etkinlik Mithat Selection’a “Yılın müşteri hizmeti uygulaması” ödülünü de kazandırmış.
 
 
Süleyman Orakçıoğlu
Avrupa basınında

Süleyman Orakçıoğlu’nun İHKİB Başkanlığı’na seçilmesi dünya tekstil basınında yer aldı. Avrupa kaynaklı tekstil dergileri ve internet portalları, Orakçıoğlu’nun seçim zaferinden sonra kendisini zorlu görevler beklediğini belirterek, yeni başkanın bu zor görevleri kısa zamanda başaracak dinamik bir görüntü çizdiğini vurguladılar. Orakçıoğlu da yaptığı açıklamada "Türkiye’nin hızlı teslim ve kalite avantajları bizi geleceğe taşıyacaktır" dedi.

 
 
 
 

Koton, Ole Mağazası
ile İsviçre’de

Modanın öncü markalarından Koton, Ole markası ile Avrupa’nın moda merkezlerinden İsviçre’deki ilk mağazasını Zürih’e 30 km uzaklıktaki Rapper Swil’de açtı. Ülkenin önemli alışveriş mekanlarından olan banliyö aynı zamanda Zürih’in en işlek alışveriş merkezi. 100 metrekarelik bir alanda 10 personel ve 1 yönetici ile çalışacak olan mağaza, Tepe Nautilius, Armada ve Profilo mağazaları gibi konsept bir mağaza. İçinde barı, bilardosu, interneti ve masaj koltukları da bulunan konsept mağazada Ole’nin stil tasarımları Avrupalı müşterilerle buluşacak.